Cudna nevera Hvar 21.07 2016

Autor dmeter, Srpanj 22, 2016, 04:35:06 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dmeter

OLUJNI VIKEND: DESECI HAVARIRANIH BRODOVA DUŽ JADRANSKE OBALE
Kreirano Utorak, 23 Kolovoz 2016 21:31
http://nautica-portal.com/index.php/nautica-portal-com/vijesti/2043-olujni-vikend-deseci-havariranih-brodova-duz-jadranske-obale

Jeba me pas ja sam lud ,meni triba psihijatar. To jutro je bilo udara bure 55-70 ?vorova ništa strašno. A oni zabranili otvaranje jedara a ja isplovija prema hvaru normalno.je da sam ja platija genovom prije 2 miseca ali to je bilo jugo 104 ?vora koje je puvalo konstatno,neš ti filozofije uputiš se vija jabuka u italiju i ujutro kad se smiri vratiš se nazad.

Ja jedva ?ekam ove prognoze da isplovim i malo treniram za solo oko svjeta non stop.I dobro je sta to radim jer sam dosao do zakljucka da s ovim autopilotom bi bilo tesko to izvest u oluji niz vjetar svom brzinom to jest brzinom 15-20 cvorova.Nije bavarija za te brzine napravljena.

Damir s

Hi dmeter
Normalno svi izbjegavaju fortunale i sa velikim brodovima a kamo ne sa jedrilicama. Kada si na otvorenom moru prati se metorloska zcivanja i gleda se pobjeci od nevremena jer sakriti se nemas kamo a kada se nesto nepredvidjeno dogodi nemas se gdje sakriti i to popraviti. Onda to nije navigacja od par sati pa ces u marinu nego pici dalje. Mislim da moras se dobro pripremiti u sa nekim kapetanima i jedrilicarima  koji imaju puno iskustva na tim rutama oko svijeta. Uostalom moras imati dobro zdravlje  i malo srece da odaberes rutu i vrijeme prelaska oceana kada su sanse za lose vrijeme manje. Mozes ti planirati sto i kako zelis ali priraoda odlucuje. Kada gledas statistike jako puno njih koji su presli ocean je iz unutrasnjosti, koji ne znaju opasnosti koje to vuce i jos sam preko bare u barcici. Ali ako si odlucio neka ti je sa srecom.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

dmeter

Ma prelazak bare je djecja igra,za to se ne triba pripremat,ja se pripremam za obilazak antartike od kanara preko bazena i 300-500 nm od juzne amerike do rt horna 100 200 nm i to mc murdo i oko antartike i katapult preko afrike nazad.

Y40

?uj, meni se ?ini, da tvoji instrumenti ili niso kalibrirani ili pokazuju vrijednosti u nekim drugim mjerskim jedinicama i ne u ?vorovima :icon_scratch:  Motao sam se zadnje tjedne u tvom akvatoriju pa mi podaci nekako ne idu u moje subjektivno doživljavanje situacije in brojke na mojim instrumentima. Dopuštam mogu?nost, da je moje instrumente ?apal udar fijake i da su se vrtili usporeno.

hidrotherapy

Edo, ne zaboravi da su u strahu Velike o?i.
Tako i sa skra?enom genovom na 100%, vjetar od 35 ?v ponekad izgleda kao 70, a 100 ?v da i ne spominjemo, dok brzina broda od 10?v u nekim o?ima izgleda kao glisiraju?ih 15-20.
Ne želim nikog omalovažavati, ali glisiraju?a stara Bavarija mi zvu?i kao znanstvena fantastika.

jazmi

Kad ovo ?itam malo me uhvati nervoza. Mi smo se u nedjelju, jos po bonaci nakon jutarnje kiše, vratili iz Belog na Cresu. Dobro da smo ranije krenuli. Ne znam druge pozicije ali nisu mi jasni ljudi koji idu na Susak (na isto?nu stranu) po buri.
Kad ?itam koliko je bilo pocupanih barki sa sidra jasno mi je da moram zamijeniti svoje ruzinavo staro sidro i dodati još malo lanca. Ali tko ?e to dizati rukama :)
Dobro da nitko nije stradao...

dmeter

Citat: hidrotherapy  u Kolovoz 25, 2016, 09:47:17 POSLIJEPODNE
Edo, ne zaboravi da su u strahu Velike o?i.
Tako i sa skra?enom genovom na 100%, vjetar od 35 ?v ponekad izgleda kao 70, a 100 ?v da i ne spominjemo, dok brzina broda od 10?v u nekim o?ima izgleda kao glisiraju?ih 15-20.
Ne želim nikog omalovažavati, ali glisiraju?a stara Bavarija mi zvu?i kao znanstvena fantastika.
Split -Hvar 100 minuta,Trajekt smo pretekli ja i katamaran krilo.Bija bi ja kratija još jedra ali nista se vise ne može u?init jer nemam nikoga na kormilu a autopilot ne radi na toj brzini.A zaboravljas da sam isao tocno niz vjetar valovi 3+ metra i oni dodaju brzinu u odnosu na dno.Nisam ni ja zna da bavarija moze glisirat,ali nije to glisiranje kao kad jedrimo na class 40 di imas kontrolu na kormilu,ovdje nemas kontrolu nikakvu samo se boris da te ne okreni i cilim putem ides cik-cak.

dmeter

Citat: Y40  u Kolovoz 25, 2016, 09:05:08 POSLIJEPODNE
?uj, meni se ?ini, da tvoji instrumenti ili niso kalibrirani ili pokazuju vrijednosti u nekim drugim mjerskim jedinicama i ne u ?vorovima :icon_scratch:  Motao sam se zadnje tjedne u tvom akvatoriju pa mi podaci nekako ne idu u moje subjektivno doživljavanje situacije in brojke na mojim instrumentima. Dopuštam mogu?nost, da je moje instrumente ?apal udar fijake i da su se vrtili usporeno.
Da ali si ti u 18 00 bija na sidru ili u kanalu Brac-hvar.Koliko ti triba na jedra Split luka -Hvar 

traktor

Demeter, par puta  sam se *****avao da trebas postati u desetercu ali sve vise uvidjam da se nisam trebao *****avati. Ja imam talent ali ti si genijalan u tim tvojim hiperbolama i prava je steta da tu tvoju proznu poeziju ne aranziras za gusle.

Cuj, kad ti planiras krenuti?. Ja sam mislio u 9. mjesecu 2018.

dmeter

Citat: traktor  u Kolovoz 28, 2016, 10:20:22 POSLIJEPODNE
Demeter, par puta  sam se *****avao da trebas postati u desetercu ali sve vise uvidjam da se nisam trebao *****avati. Ja imam talent ali ti si genijalan u tim tvojim hiperbolama i prava je steta da tu tvoju proznu poeziju ne aranziras za gusle.

Cuj, kad ti planiras krenuti?. Ja sam mislio u 9. mjesecu 2018.
tako sam i ja planira,ali sad moram i gusle dodati na popis opreme po tvom savjetu.