Temp -6 a voda jos u tanku

Autor kompica, Siječanj 09, 2017, 06:59:28 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kompica

Kazu da je bolje ikad nego nikad ali ko se je nadao ovakvoj hladnoci. Ja tek danas  :color: ispumpao slatku vodu iz provenog i krmenog tanka. Kupio u Pevecu pumpu koja se montira na busilicu i udri. Bilo je ostalo cca 200 lit vode. Sve skupa pola ure posla.
Pesimist se žali na vjetar, optimist o?ekuje da ?e se promijeniti a realist prilago?ava jedra.Sir William Arthur Ward

dmeter

ja ju?er upalija motor i ugrija brod.ina?e temperatura u njemu je bila oko 7°C dobro je izoliran i ne da more da ode ispod 0 .voda nije smrzla u cijevima.

kompica

Kod mene jutros unutra 1 stupanj, a na koverti tanak sloj leda. Malo se nisam ubio.
Pesimist se žali na vjetar, optimist o?ekuje da ?e se promijeniti a realist prilago?ava jedra.Sir William Arthur Ward

Damir s

Ja pred mjesec dana ispraznio tankove za vodu i ulio antifriz u usise, za svaki slucaj ne zelim nista riskirati.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

kompica

To ti je pametno za tamo gore. Ovdje to stvarno ne treba jer se more nikad toliko ne ohladi da bi smrznulo. Osim mozda na nekim mjestima gdje ima jako puno izvora slatke vodr.

estan

Meni smrzlo maslinovo ulje u brodu, ali brod je vanka. Kad je u moru to se ne doga?a, a ne smrzne ni voda u tanku ili bocama. Ovako, kad je brod vanka sve smrzne. Neki dan, vanka temperatura -6, a u kabini -1.

kompica

estan