Fiumanka 2017

Autor hidrotherapy, Lipanj 10, 2017, 07:57:35 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

traktor

“Ove godine biti ?e opet prava Fiumanka….” Maestro nemoj biti  zloban,  nije nimfomanka  kriva da regataši svaki put puše bonacu.

Kaže peroviÄ‹ da ga raduju najave i interesovanja u  ‘?itavoj regiji’. Kud Ä‹e suza neg na oko.

Malo podyebavanja je zdravo za dushu  i tylo. :thumbsup:  Za zemunicu spremni  :icon_salut:

Maestral

Mali od portala

Fiumanki se vra?a me?unarodna dimenzija - obistine li se najave i potvrde pristigle prijave, ovogodišnja bi 22. Fiumanka mogla biti posebno zanimljiva u klasi maxi, me?u konkurentima za titulu najbržeg broda regate.

Prošlogodišnji slavljenik slovenski EWOL ove godine na žalost ne?e do?i braniti naslov, a za titulu najbržeg borit ?e se jedrilica istog tipa, 28-metarski Portopiccolo Prosecco Doc iz Italije sa skiperom Claudiom Demartisom, pobjednik prošlogodišnjeg Venezia Maxi Chalenga. Dolazak je najavila i 24-metarska Maxi Jena, ove godine s novim vlasnikom i skiperom Milošom Radonji?em iz Crne Gore, prošlogodišnjim pobjednikom Barcolane. Na Fiumanku prvi puta dolazi i slovenski CleanSport One, "nabrijani" VOR 60 sa skiperom Jurom Orelom. Dolazak spominje i slovenski TP 52 dok ?e rije?ke boje braniti Rajko Kujundži? s Molo longom i Željko Perovi? sa Shiningom, sedmerostrukim pobjednikom Fiumanke. Atraktivne jurilice privla?it ?e pažnju mnogih, a bit ?e privezane na Adami?evom gatu.

Više na: https://nautica-portal.com/nautica-portal-com/vijesti/2588-fiumanki-se-vraca-medunarodna-dimenzija

more

Citat: traktor  u Lipanj 01, 2021, 11:44:20 POSLIJEPODNE
“Ove godine biti ?e opet prava Fiumanka….” Maestro nemoj biti  zloban,  nije nimfomanka  kriva da joj svaki put puše bonaca.

Kaže peroviÄ‹ da ga raduju najave i interesovanja u  ‘?itavoj regiji’. Kud Ä‹e suza neg na oko.

Malo podyebavanja je zdravo za dušu i tylo. :thumbsup:

Ovo malo "podyebavanje" m0že ti se obit o glavu. U zadnje vrijeme dosta si zastranio.
U suštini uop?e ne poznaš regatu a sarkasti?no kritiziraš. Još uvijek vjerujem da ?e tvoja koncepcija barke kona?no uspjeti!!!

traktor

More dobro zboriš  kako bi mogao zborit. Pitanje komformizma.
Razlika podjebavanja i kritiziranja je u zrnu soli. Obilo se meni dosta toga o glavu ali ja svaki put slegnem ramenima.  To ti je kao kad ja kritiziram kornja?e koje mi u vrtu pojedu glavice kupusa u formiranju a one za odgovor uvuku glavu me?u ramena.

Nemam osje?aj da sam u zadnje vrijeme zastranio, od po?etka sam zastranjen pa suštinu ne tražim u mainstream suštini.
Ime  fiumanka me asocira na ricinus. Ali bolje je i Fiyumaka nego  Šumadinka kako je ‘PeroviÄ‹ima’ moglo pasti na pamet kad se dite krstilo.

Dobro mi stoj.   Kad god sam bio otrovan prema fiumanki mislio sam da ?u te povrijediti, ali nisam mogao protiv sebe.

more

Kada budeš uveli?ao spektakel na moru svojim dolaskom na Fiumanku ili Mrdujku i kada pri tome sa svojim regatavanjem me?u sebim ravnima budeš osjetio da si uspio još više u gradnji "multipurpose" krstaša te da ujedno pomažeš u gradnji Društva koje voli svoje more, onda ?u mo? vjerovat da poznaš Fiumanku, a  time i ostale sli?ne manifetacije tj regate.
Budi mi zdrav i oran za boj s argolom u ruci.   

traktor

More, ja sam kopao i rukama i nogama da hreko bude na Fiumanki ali neke stvari jednostavno nisu rješive.  Evo, reci, što bi ti mislio kad ti poznati zadarski regattaš kaže da tvoje šešula nije jedrilica. Vjeruj mi da sam bio u tjeskobi više od mjesec dana. Platio sam nekoliko misa ali nebeski dorh sve te predmete  sprema u ladice. Kako Ä‹e tek biti kad se gore ekipa uskoro poja?a sa Budom i Jožom.
Blesavo mi je bilo da tamo moja  hrekica pluta s ostalim brodovima samo zato što ima brkove. Kad bi organizatori napravili jednu regatu i za hibride kako si ti primišljao to bi imalo neke logike.  Evo Windy kaže da Ä‹e  ovaj vikend u gradu tekuÄ‹e kulture opet biti idealno vrijeme za sve brodove  osim jedrilica.  Da pukneš od muke.

Pred par dana smo sin i ja transferirali starog Žapca iz Urinja u Dubrovnik. Evo  jedna slikica u prolazu kraj uspavanog  Pelješca da post ne bude OT. Nije profesionalni  rez ali ako mali misli da bi se mogla photoshopirati za sliku lipnja ja bum mu je poslal sa puno više piksela.

more

Evo, reci, što bi ti mislio kad ti poznati zadarski regattaš kaže da tvoje šešula nije jedrilica.

"Poznati zadarski regataš" koji pobje?uje po Open premjeru u kojemu se grupe  formiraju po dužini LOA, a on ima npr krstaš s najmanjim deplasmanom i najve?om površinom jedara. To ti je vrlo sli?no grupi lasera (LOA jednak) sastavljene od klase 4,7, radial i laser, a on pobje?uje s laserom. Pa i HJS je kod toga licemjeran kada dozlaboga razli?ite krstaše tretira kao "Klasu krstaš" i nametne joj još i pristojbu (vinjetu) kao da je to Klasa.
Traktore, valjda znaš, Fiumanka ima i grupu posebnih jedrilica (turisti?ki krstaši).