Nema otpada i sme?a, sve je sirovina!!!

Autor Strici, Studeni 01, 2017, 12:42:36 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Ustvari treba puno dublje "zaorati", i to tako da se do toliko nepotrebnog otpada i ne do?e, (samo da nabacim; plastika, ambalaže i toliko sveg drugog, a u "?uturama" promijeniti sklop i navike).

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

estan

Ima tu ne tako starih brodova. Dobro, jasno mi je da neki konfekcijski brodovi, proizvedeni u jako velikom broju primjeraka, prilikom zanavlljanja ?arter flota, ne mogu svi na?i nove kupce pa ih ?eka ovakva sudbina. Ali, nije mi jasno za one neke male ljepotice, onih par drvenih i ona crvena plasti?na. To su ljepotice za koje mi nije jasno da se ne može na?i netko tko bi ih rado imao i s ljubavlju obnovio.

Strici

I ja sam pogledao youtube link, pa samo djelomi?no priöam što o tome piše u nauti?kom ?asopisu "Die Yacht" (povezano s temom youtube linka), a koga više zanima, evo može i više ?itati ( :laughing7:), Tamo vidi a ovdje ?ita.    https://www.yacht.de/reise/studie-wohin-mit-alten-booten/a95981.html

Državna institucija HISWA u Nizozemskoj je naru?ila istragu i izvještaj o starim jahtama i ?amcima.
Rezultat: 500.000 brodova zajedno teže oko 900.000 tona. 286.000 tona su od stakloplastike, ostali su od ?elika ili drva. Za stakloplastiku još uvijek nema koncipiranog koncepta recikliranja. ?im jednom bude razvijena, studija ?e pove?ati broj plovila koje ?e biti zbrinute. Jer tada je lakši na?in da se riješite starog broda. Danas oko 100.000 brodova (samo u Holandiji) se ne koristi pa leže ostavljeni po kako koji jer vlasnici ne znaju gdje ih se riješiti.
Tih napuštenih brodova je sve više, a ve? se svaka ?etvrta jahta ima taj problem. ?esto je vrijednost plovila manja od duga za ležarinu koja neprestalno raste, pa prodaja, ili uništenje, bi koštalo još više, i vlasnik napusti brod i prepusti ga njegovoj sudbini...

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Taj dug marinama i lu?icama je i kod nas uzrok napištanja mnogih brodica. Osobno zanam za dosta njih, naro?itu u Zenti u Splitu, gdje sam nekada držao svoju jedrilicu. Vez mi je bio neposredno uz dio lu?ice predvi?en za odlaganje napuštenih barki.