Suha odjela?

Autor Dario, Listopad 28, 2008, 08:53:58 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Dario

ne znam, ja vidim da u mojem kluubu dosta djece iz optimista hoda  u tim gumicama po betonu sto onda ubrzano upropasti gumicu

vazno je onu guimicu oko vrata odrezat na mjeru vrata osobe koji nosi tu tutu (zato postoje one vodoraven crtice) jer ako je premala rupa onda kod natezanja prilikom oblacenja odjela vrlo cesto do?e do pucanja te guumice..problem je kod mpx-a sto ta gumica nije zaljepljena na drugu gumu kao kod drugih tuta (to inace olakasava zamjenu gumice oko vrta jer se novi komad moze ljepilom za gumu naljepit na taj komad gume koji je usiven u odijelo) nego je kod mpx-a gumica oko vrata usivena sa obje strane u odijelo sto komplicira popravak

GRINGO_ZD

Par mogu?ih uzroka
1. poroznost gume - mogu?e da je manžeta bila stara
2. desilo mi se da sam se smrznuo kad sam vidi suho ronila?ko odijelo (prakti?ki istovjetno suhom jedr. odijelu + ventili) na kojem su brižne prodava?ice prika?ile alarmnu plo?icu (P R O B I L E   G A  !!!!!)
>:D >:D  Leo

jazavac

Nije puštalo na manžeti (mislim na nogavice). Okrenuo sam odijelo naopako, nalio vodu u nogavicu i vidio di pušta voda-na jednom ljepljenom šavu iznutra (izme?u koljena i gumene ?arape, da ne mislite da je ošte?enje nastalo zbog poja?anog trošenja na koljenima). Uzeo sam komad obi?nog platna, namazao sa sikaflexom i zaljepio preko tog mjesta (iznutra). Poslije je tu bilo ok par mjeseci, pa brobilo opet na drugom mjestu, pa drugas nogavica, manžete zadnje istrunule. Ho?u re?i, kao da je stvarno bila roba sa greškom koja ne može pro? na EU tržištu pa ju poslali na trežište na kojem može pro?.
Zato sam i odustao od popravka manžeti jer je samo odijelo bilo loše. Nadam se da ?e drugo biti bolje. Naime, ostala djeca nisu imala sli?nih problema (osim gumica) na istim odijelima.
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

Dario

Citat: GRINGO_ZD  u Prosinac 27, 2008, 07:26:54 POSLIJEPODNE

2. desilo mi se da sam se smrznuo kad sam vidi suho ronila?ko odijelo (prakti?ki istovjetno suhom jedr. odijelu + ventili) na kojem su brižne prodava?ice prika?ile alarmnu plo?icu (P R O B I L E   G A  !!!!!)
>:D >:D  Leo

bila je i jedna cura u mojem klbu kojoj je mama oprala mpx u masini na centrifugi pa ga je vadila u komadicima  :laugh:

Kristian

sasvim mogu?e da na "istok" šalju opremu niže kvalitete. Imam iskustva sa HPX hla?ama koje su propustile nakon dan dva jedrenja, a to ne onako, da si vlažan, nego toliko da je voda tekla u ?izme (tako?er HPX, koje su isto puštale). Ono što ti dileri obi?ajno ne kažu je da Musto vodi prili?no striktno politiku reklamacija prve dvije godine. Ako vratiš odjelo dileru, on ga mora poslat na testiranje u Englesku, nakon toga ti ili vrate tvoje ili dobiješ novo odjelo. U mom slu?aju sam dobio nove ?izme i nove hla?e. Zanimljivo je ako pitaš dilera, on uobi?ajno ne?e ništa ?uti o tome...
Još par bisera naših Musto dilera; u Ljubljani traži za MPX odjelo 910â,¬, u Austriji 650â,¬. Gill suho odjelo košta u Portorožu kot Sailing pointa oko 480â,¬.

Dario

Citat: Kristian  u Prosinac 28, 2008, 03:04:16 POSLIJEPODNE

Još par bisera naših Musto dilera; u Ljubljani traži za MPX odjelo 910â,¬, u Austriji 650â,¬. Gill suho odjelo košta u Portorožu kot Sailing pointa oko 480â,¬.

nevjerovatno

stibra

Ima još Musto bisera, jedno vrijeme su dobijali klasi?ne performance jakne, na kojima je logo bio ušiven plavim koncem. Nakon samo jednog jedrenja podstava na rukavima se doslovno raspadala, dok npr. moja jakna sa crnim koncem još je i danas u super stanju. Radilo se o 10-tak jakni koje su prijatelji vratili nakon prvog jedrenja. O?ito su prodavali u ovlaštenom du?anu neku lošu kopiju.

Vanja

pozz,

Musto ima novi site. Na njemu su cijene koje su po meni dosta niže od cijena u trovinama.

http://www.musto.com/fcp/categorylist/dept/dinghy_wetsuits_drysuits?resetFilters=true ovo je za suha dinghy odjela.

Da li netko ima iskustva sa kupovinom online te da li je mogu?e iz Hrvatske kupovati online ili je to samo za Engleze?

Fajv_O

Ja imam novo Henry Lloyd suho odijelo.
Testirano je dvaput i za sada je ok.

Ina?e, platio sam ga 360â,¬, a Gillova suha odijela od prošle godine do?u 315â,¬. Original, naravno...ako kome treba kontakt neka se javi na privatni mail.
SISA, CRO 7801

Dario

prije 3 tjedna sam bio u musto zadar i tamo su imali 50% popusta..npr. rukavice za 60 kn