Suha odjela?

Autor Dario, Listopad 28, 2008, 08:53:58 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Darko

Pukla mi je Musto ofshore jaketa, nije to neki goretex, al meni je dobra. Na ramenu di je ona svijetle?a traka, ispod komad materijala za poja?anje, i na rubu poja?anja se osnovni materijal po?eo parat.
Kako da to popravim, jaketa je još uvik u vrlo dobrom stanju osim tog detalja?
Mislio sam odispod nalijepit ve?i komad materijala preko ovog osnovnog poja?anja, i eventualno prošit. Mrežicu ?u morat rasparat, pa je opet nekako zakrpit, al to se ionako ne vidi.
Da probam s ovim Patexom od Gringa, ili s ne?im drugim, i koji materijal da stavim za zakrpu?
Ja bi to i dao nekom da mi popravi, ako ima neko u ST ko to stru?no radi.
Pozdrav

dag

Rekao bih Sikaflex.
Mozda zakrpa i iznutra i izvana. Sandwich od Sike.

jazavac

Citat: dag  u Ožujak 04, 2010, 11:44:48 PRIJEPODNE
Rekao bih Sikaflex.
Mozda zakrpa i iznutra i izvana. Sandwich od Sike.

tako sam i ja popkarpao  suho odijelo mojoj maloj
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

Darko

Koja Sika? Koji materijal za zakrpu?

Dajte pomozite sa kojim detaljen!Nije valjda da niko nije nikad zapara malo odijelo ?

Iman jednu Siku na?etu, al ta kad stvrdne je ka stina, to baš i nije dobro jer ?e mi odijelo stat ka viteški oklop.

E i sa vanjske strane su mi ove svijetle?e trake a i bilo bi ružno imat tašel na ramenu, pa sam mislio samo iznutra stavit poja?anje. Rupa je ravna cca 1 cm

Seriola Dumerili

Ma zalijepi komad broja za jedro sa obe strane - barem za prvu ruku ;)

GRINGO_ZD

Mislim da ti je patex ko stvoren za to, evv. ako je rupa velika (tj široka) uzmi neki lagani materijal poput komadi?a materijala za spinaker i napraviš fleku(zakrpu) iznutra, ako je usko samo dobar sloj ljepila, pustiš da osuši i det's it
Leo

dag

A Pattex ostaje gumast i savitljiv?

GRINGO_ZD

Da, zato je dobar za odijela (neopren ili guma). I za razliku od dosta sl. ljepila ne gubi volumen, tj. kad napuniš neku rupicu, kad osuši ne povla?i se.
Leo

gindac

Ima li neko iskustva sa odjelima TRIBORD vidi link .Cijene su prihvatljive Kvaliteta  neznam.

http://www.tribord.com/IT/barca-3555223/
Za one koji ne znaju kamo idu nema povoljnog vjetra

GRINGO_ZD

Tribord ti je komercijalna marka Dechatlon-a, francuski lanac supermarketa sportske opreme.
Tribord im je komercijalno ime za asortiman vezan za more.
Cijene prihvatljive kvaliteta od dobre pa do bolje, vjerovatno ekonomski modeli nisu vrhunac ali njihovi top modeli ne srame se drugih marki.
Ne o?ekuj ?udesa za malo para ali sigurno dobijaš jako dobar omjer kvaliteta/cijena.
Ja ti imam tribordove ?izme, cipele, hla?e i jaknu, rukavice i sve je ok.
Neoprenska odijela - vidio sam da im je program za ronjenje i surf ok.

Usput ?esto razne dijelove opreme (kape, flis majice, hla?e) možeš na?i u njihovom planinarskom asortimanu pod imenom Quchua; isti materijali druga marka

Leo