Prodaje se Modra lasta

Autor Eventum, Prosinac 09, 2018, 03:25:00 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eventum

Naletjeh na oglas u kojem se prodaje Horvatova Modra lasta, pa možda me?u nama postoji još neki entuazijasta koji bi sa?uvao ovu povijesnu brodicu:
https://www.njuskalo.hr/jedrilice/modra-lasta-jedrilica-legendarnog-joze-horvata-oglas-27028967

Maestral

Je da je Modra lasta povjesna jedrilica, ali teško se danas može samo entuziazmom spasiti/renovirati takav brod. To je dosta velika financijska jama bez dna. A i ona kabina na krmi mi nije baš vrhunac ljepote!

Strici

Da da nekad se gutalo štivo Jožeka. Nekad je oploviti svijet bilo nešto rijetko i posebno, pogotovo jer je naš ?ovjek.
Danas je to samo hrpa željeza koju ne?e nitko kupiti, a kamo li obnoviti. ?ak ne?u re?i ni nažalost, a da imam "šuše" za obnovu, ja ju ne bih poklonjenu ni uzeo. Pregazilo ju vrijeme. Danas su mnoge i mla?e  modernije jedrilice "rashodovane".
A za mene je još manje vrijedna jer je od željeza.
Na krmi nema kabine, ono se samo tako ?ini.

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Maestral

Na brzinu sam pogledao fotografije pa mi se ?inilo, da je ono kabina na krmi a u stvari ona je na kraju od nekog JNA broda ili nešto sli?no. Slažem se, da je to jedna obi?na hrpa želejeza. Da mi je poklone i još dadu 10.000 EUR ne bih je uzeo.

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)