Slovenci preuzeli šibensko brodogradilište

Autor Maestral, Siječanj 31, 2019, 09:53:04 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

more

Ne kinezi ve? njihov zakon o rezanju glave za korupciju je ono što nam treba. Sincope ostaviti samo u muzici a advokatu koji i sam vjeruje u krivnju tuženog, odrezati glavu kao što su to ?inili longobardi.

more

Citat: pero  u Veljača 01, 2019, 06:24:30 POSLIJEPODNE
Živio socijalizam  :thumbsup:

Pero, za do?i do socijalizma treba pro?i težak put razvoja, a mi još nismo došli niti do kapitalizma! Ne postizava se to rušenjem i dekretom. Tu fazu razvoja smo hvalabogu prošli i, valjda, se uvjerili da te kratice ne vode nikamo.

Strici

...kupiti škver, samo da nastave proizvodnju...  Proizvodnju ?ega, misliš brodova? Možda kad bi materijal i radnici bili iz Kine.
...u?initi i omogu?iti da proizvodnja ostane... Ali da Kinezi budu radnici!!!
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Maestral

Uzalud sav nacionalni ponos ako ne znamo što sa njime. Sami smo sebi najve?i neprijatelji, htjeli mi to priznati ili ne. Od srednjovijekovne slave ne može se živjeti. Zrinskih i Frankopana ve? stolije?ima nema, poslije njih sve je išlo samo nizbrdo. Ostatci ostataka ... to je današnja Hrvatska. Ništa nismo nau?ili iz povijesti. To sam napisao pomalo ljut na sebe, na sve nas, jer ništa, ama baš ništa nismo više sposobni uraditi kako valja za ovu našu domovinu. Svatko gleda samo svoja posla, svoj sitni interes, a kad dodje netko sa strane da nam pomogne, možda otvori o?i ili sa namjerom, da nas prevede žedne preko vode, ni tada ne znamo adekvatno odreagirati - ni pozitivno pa ni negativno, ako zatreba!

Strici

Sve potpisujem "dobri vjetre", Maestrale mislim.
Ja bih samo dometnuo da smo nažalost "popušili" i sada dogorijeva ?ik. :icon_scratch:
U prenesenom smislu mislim i to i s brodogradnjom.
Koliko god da znamo dobro i solidno, znaju i drugi, a Kinezi i oni tamo okolo naokolo su nau?ili i znaju sli?no ili jednako dobro, brže i znatno jeftinije. Naši lakomnjaci, lopovi k tome i ?oravci jer su to odavno trebali znati i planirati raditi nešto što danas ide.
Mnogo?emu je kriva i nedavna ratna tragedija, pa narod koliko god bio u buturi se prenau?io i ne?e više "motike".
Usput Slovenci znaju graditi jahte, jeftinije od konkurencije :thumbsup:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Uzeto iz INDEXA.hr
Krena Bosna?i?
Doktor mora biti sretan i zadovoljan. Jer mu se moglo dogoditi kao i inženjerima ?uvenog SASa iz Zadar :

NAKON ŠTO JE PRODAJOM SAS-ove STROJOGRADNJE SLOVENSKOM RIKU
43 DJELATNIKA TE TEHNOLOŠKE CJELINE
OSTALO U MATI?NOJ TVRTKI:
INŽENJERI
POSTALI - PITURI!

Nakon 32 godine radnog staža, koliko sam kao diplomirani inženjer strojarstva radio kao projektant konstruktor, ostankom u SAS-u d.d. direktor Gordan Peri? ponudio mi je aneks ugovora i radno mjesto mornara-pitura u marini Zlatna luka, a sli?no su prošla i još petorica inženjera â€" kaže Pero Radi? isti?u?i kako ?e 43 zaposlenika ostati bez posla kao tehnološki višak zbog nepoštovanja uvjeta kupoprodaje Strojogradnje prema Zakonu o radu.
Normalno , Pero Radi? je sindikalista , koji je popušio zbog svojeg angažmana !

A tako?er je NORMALNO , da jedan od tih inženjera-pitura bude i onaj koji uz strojarski fakultet ima i ekonomsli fakultet.
Jer hrvatskim vlasnicima jako smetaju ljudi sa dva fakulteta

PREVIŠE ZNAJU !

. Budu?i da sam kao ?lan Zaposleni?kog vije?a bio žestoki i glasni kriti?ar kriminalnog vo?enja tvrkte SAS Zadar d.d. od strane direktora Škifi?a, gospodin je našao idealnu priliku da me "otpuhne" â€" uvjeren je Radi? koji kaže kako je postao prakti?no tehnološki višak jer u tvrtki koja ga i dalje pla?a kao inženjera više nema posla za njega.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

dmeter

Citat: more  u Veljača 01, 2019, 11:25:14 PRIJEPODNE
Pelig, slažem se s Tvojim mišljenjem, ali... ali gdje smo mi tu. Npr, gdje je naš Kon?ar koji je debelo konkurirao Iskri. Bravo janezi, biti ?emo vam dobre sluge. Ponizuje me do boli onaj naš koncept razvoja 3K (kuhari, konobari, kurve). Pa mi smo izgubili sve ono ?ime smo se di?ili: i hotele i brodogradnju i industriju i ..... bolje da šutim.
Bi li radije radio isti posao kod
hrvata za 3000 kn mjese?no
kod finog engleskog lorda 3100 kn ili na primjer
Kineskog seljaka za 5000 kn

Kakve veze imaju krvna zrnca vlasnika da li su radnici pla?eni i  zadovoljni i državi pla?en porez.
i kakve si ti imao koristi šta je kao hrvat prije bio vlasnik

more

dmeter, opet se s tobom slažem, ali mene jako boli ona 3K upravlja?ka filozofija svih naših vlada! Cijeli svoj radni vijek sam bio u kontaktu s EU radnom populacijom (tzv "realnim sektorom") i nisam osjetio da mi nismo dovoljno inteligentni da upravljamo sami sa sobom, tj. da nam treba o?uh. Da to nije važno, onda ne bi postojale ni granice, rekli bi talijani: tutto il mondo sarebbe un paese!

Damir s

Pa nemojmo kriviti vladu  svi smo mi krivi za to. Kada sam nekada davno radio u VULKANU jednom prilikom sam rekao svm direktoru  (jos iz partizana) da me on ne moze toliko malo platiti koliko ja malo mogu napraviti , ovaj je poludio pjena mu je isla na usta od muke. A kada sam dosao na prvoga stranca nikada mi nije pala na pamet ideja da kazem svojemu gazdi kod koga sam radio. Svi mi nosimo mito nekome jer to je normalno u Hrvatskoj . Svi kritiziraju vladu  a svi biraju  tu istu vladu po kojoj kake. Mora se promjeniti mentalitet ljudi a to je gotovo nemoguce jer nitko se ne zeli promjenti radi neke svoje male koristi.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)