Slovenci preuzeli šibensko brodogradilište

Autor Maestral, Siječanj 31, 2019, 09:53:04 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Nekad je to brodogradilište, ustvari remont brodova, bilo po stru?nosti dosta cijenjeno, to u bivšoj državi. Za vrijeme domovinskog rata se je stru?nost po?ela osipavati, uglavnom jer nije bilo pravog posla, to jest remonta vojnih brodova. Kako je u novoj državi privatizirano, tako je po?elo nazadovati  (to po meni). Na atraktivnoj lokaciji, zapuštenoj okolici i ?ini mi se ne baš preagilnog vlasnika, ja se i ne ?udim da je preprodato :icon_scratch:.
Kako god da bilo, može poslovati samo bolje nego što je to bilo do sada, a Slovencima želim da uspiju vratiti barem dio kvalificiranih radnika ako ih još ima i da ?e se raditi ne onim "socijalisti?kim" elanom nego onakvim kako se radi u novoizabranom sistemu :thumbsup:, iako mislim da je bivši "na?in rada" bio ljudima puno podnošljiviji, odnosno ugodniji. :laughing7:

Usput; prije nešto godina bio sam u "Prginovoj" upravi dogovoriti da mi izgrade stakloplasti?an ?amac koji su prije tamo gradili, mislim nešto oko 4,35 metara (još su tada imali kalup), a  mojim iskustvom perfektan za predku?nu upotrebu.
Vratio sam se ku?i i rekao supruzi; ne?e oni tom politikom cijena dugo izdržati. A eto ipak su izdržali još podosta godina; samo se pitam kako? :laughing7:
A to Damire što pišeš ..."a svi biraju  tu istu vladu"...  mislim da i ne stoji. Svi uop?e ne biraju.
Biraju oni koji od te vlade imaju koristi, kojih pak ima podosta, a ostatak je lijen i?i birati. :icon_scratch:
Što ?eš. Naše izbjeglice kapirale da je bolje i za po?etak biti zadnji u gradu, nego prvi ili srednji u selu. :laughing7:   
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Mislim da su niske kineske cijene samo izgovor za nesposobnost i plja?ku. Ukratko, uprave u škverovima su dijelile velike menadžerske pla?e, a ?lanovi nisu imali stru?nosti i sposobnosti da stvore odgovaraju?i posao. Za zahvalnost strankama koje su ih postavile, istim tim strankama su davali ogromne donacije. I tada se ?udimo zašto su škverovi propali. Ina?e, interesantno je da je Uljanik imao deset narudžbi, ali za šest brodova su negdje iscurili novci pa se nisu mogli napraviti. Ali, o tome se ne govori (više, jer jednom u po?etku krize je to bilo objavljeno na dnevniku i nikada više ponovljeno), nego se melje i mulja o koje?emu. Zato mislim da je jedini spas za naša brodogradilišta da ih preuzmu sposobni vlasnici, strani ili doma?i (ako ih ima, evo brdosplit se pojavio kao strateški partner). To je nažalost tako, ali ipak ?e mi biti drago ako ostanu kratkih rukava oni, koji su cijelo vrijeme navijali za propast Uljanika, kako bi rasprodali nekretnine i na tome se obogatili.

more

estan, sve mi to zaudara na manevar. Zašto se ništa ne objavljuje o 3.maju? Mislim s toga što mu nekretnina ništa ne vrijedi i u slu?aju bankrota nema se otkud išta naplatiti.

Maestral

E, da! Pogledamo li Pulsku uvalu bez Uljanika, sa luksuznim hotelom na tom otoku, marinom sv. Katarina (nekadašnji vojni objekti) ... pa to bi bio zaista mondeni kompleks bez ustru?avanja uz bok najve?ih razvikanih destinacija na sredozemlju i šire. Tu se cijelo vrijeme vrti vrag!