Globalno zaprljanje mora, kopna i zraka

Autor Strici, Veljača 07, 2019, 06:38:40 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pelig

Ako se ne varam, plavetni kitovi su dosta brzi pliva?i, pa nisu toliko stradali kao neke druge vrste. Ina?e, meni su puno zanimljivije ulješure, pa i orke.

Strici

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Groff

Užas 👎 Sami se polako ubijamo.......netko je izjavio : najve?a greška evolucije je kad je razvila ?ovjeka !

Strici

To je samo jedan od užasa.
Užas je i ovdje spomenut:

https://nautica-portal.com/forum/index.php?topic=7287.msg86812#new

pa HEDONIZAM i sve to prenemaganje nas vodi u vražju mater, a nema se snage "povu?i ko?nicu". :fucyc:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

dmeter

Citat: Groff  u Veljača 27, 2021, 08:02:53 POSLIJEPODNE
Užas 👎 Sami se polako ubijamo.......netko je izjavio : najve?a greška evolucije je kad je razvila ?ovjeka !
planeta zemlja je stara cirka 3,8-4,5 miljardi godina kad ljudi izumru naše sunce i planet ?e postojat još najmanje 6+ miljardi godina.

A šta se ti?e mazuta,katrana itd u jadranskom moru nikad ga manje nema nego zadnjih 20 godina,prije sve vale bile pune mazuta i katrana.

Strici

To?no, ali se nikad nezna. Tankeri plove uzduž cijelog Jadrana :fucyc:

Zaga?ena je cijela obala osim malo na jugu, a vojska je naravno prva

Kit naravno bagerom

Od puške se ne odvajaju

Što zna?i imati spremnu vojsku
Sve mislim da je to bila diverzija, obzirom... :icon_scratch:

Strici

Me?utim ima tu štošta upitno, ili nerazjašnjeno; možda i povezano? :icon_scratch:
Najprije tajanstvenost Izraela izvještajima o katastrofi, pa izjava i zabrana uop?e i?i na plaže, upozorenje da može biti štetno za zdravlje, a ima slu?ajeva da su poneki (?) "?ista?i" osje?ali neke poteško?e.
Nemaju pojma kako je do katastrofe došlo, a kuloari govore o nekom brodu tankeru navodno gr?ke zastave, ali da se sumnja i na desetak drugih.
Grinpis je optužio Izrael da su znali da je mazut, (što li je ve? izliveno?) i imali satelitske slike još dok je sav taj "?ušpajz" bio 50 milja udaljen od kopne, a ništa nije poduzeto itd.
Pa je izvršen napad na jedan izraelski RoRo brod u Hormoškom moreuzu, otprilike na istom mjestu gdje je prije godinu i nešto više(?) ve? jedan bio napadnut, a upravo nakon ameri?kog zadnjeg bombardiranja itd. (pa navodno da je napad izmišljen?)
Uvjeren sam da ?e se oko ovog slu?aja još puno pisati, možda i povezano i s ovim nemilim svjetskom Kovid problemom (?)
Ima tu nešto tajanstvenoga, što ?emo možda doznati, ili ?e ostati zavijeno tajnom, kao podosta zasad zavijenog.  :icon_scratch: :icon_scratch:

Strici

Da je izraelske vlast koristila satelitski nadzor i poduzela hitne preventivne mjere, najve?a katastrofa rejona u povijesti Izraela (i Libanona) mogla se je sprije?iti", navodi Greenpeace u priop?enju za javnost.
Greenpeace, godinama poziva izraelsku vladu da se bolje pripremi za mogu?e naftne katastrofe i zaga?enje, na primjer pra?enjem i nadzorom brodova i obalnih voda.
Pa 170 kilometara samo izraelske obale nebi ovako i sli?no izgledalo:

Strici

Ovaj tanker je prošli mjesec plovio Perzijskim zaljevom i Crvenim morem iz Irana u Siriju s isklju?enim Trafik ure?ajem (za prikazivanje pozicije i rute), zaklju?ujem skriveno, pa je onda je i teret bio tajan(?)
Trafik je uklju?io prije Sueskog kanala.
U isto?nom Sredozemlju, prije ulaska u izraelske vode ponovno je isklju?io Trafik, a sirovu naftu je ispustio u more izme?u 1. i 2. velja?e cca 50 milja udaljen od Izraelske obale (?).

Pojednostavljeno napisano, kako su ju?er objavili Izraelci.

Strici

Malo neobi?no pisati ovdje o tome, ali se drugdje dosta piše pa zašto i ne. :icon_scratch:
Ustvari nezgodno da se pro?uje, ali pogo?enima jako problemati?no.

Trenutno se vrši deratizacija i "lov" na posteljinske  stjenice i to na jednoj Ameri?koj podmornici.
Ne nekoj maloj, nego na velikoj atomskoj napadnoj podmornici USS Connecticut.

na ovoj podmornici:

su ovakve stjenice:

a neki su i ovako izgriženi:

Ve? više od godinu dana je posadi poznato i oni se osobno bore protiv tih napasnika, prijavljuju, love i traže.
Komandant to zna mlako reagirao, a viša komanda nije vjerovala, jer nisu dostavljeni "dokazi" :laughing7:.
Stanje se toliko pogoršalo da neki ?lanovi posade više ne spavaju u krevetima, nego na stolicama ili podu da bi izbjegli neuhvatljive krvopije. (Na podmornicama jedan krevet dijele dva ili i više podmorni?ara).
Navodno su se pojavile za vrijeme sudjelovala podmornice na vježbi "ICEX- 2020" u Arktiku ožuja prošle godine, kako je rekao jedan ?lan posade, koji ne želi biti obznanjen.
A ja  mislim da je neki ?lan posade njih donio od svoje ku?e, pa se one proširile podmornicom.
Sad se porodice podmorni?ara boje da ?e stjenice biti s podmornice donešene u njihove domove, pa je kona?no "sakupljen" dokazni materijal i poslikane ugrizotine.
Entomolozi mornarice su došli na podmornicu i krenula vrlo opsežna akcija  deratizacije (kako ja mislim da se za to kaže?).
Ali ako nekog više zanima o tom "podmorni?arskom" sramotnom problemu lako na?e  detaljno napisano ne samo na jednom mjestu. Neka samo u tražilicu upiše: "USS Connecticut bed bug"