?ARTER AGENCIJE I NESRE?E

Autor Mala od portala, Kolovoz 23, 2019, 11:16:16 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mala od portala

Dragi iskusni forumaši, pogotovo vi koji imate iskustva sa najmom brodova u ?arteru, imam jednu molbu, tj. trebam pomo? u prikupljanju informacija.

Nešto sam na?ula da navodno ?arter agencije i tvrtke za iznajmljivanje plovila ?esto od svojih klijenata traže da u slu?aju kvara, sudara ili nasukavanja prvo obavijeste agenciju, a da ne zovu lu?ku kapetaniju ili pomorsku policiju.

?ula sam i da ?arter agencije nerijetko popravke kvarova ili ošte?enja na plovilima obavljaju same, ?esto i u servisima koji nisu ovlašteni od strane Hrvatskog registra brodova, kako bi uštedjeli na vremenu, skratili proceduru i brod što prije vratili u pogon, i kako bi se izbjeglo da im se izda privremena zabrana plovidbe do otklanjanja kvara, jer to onda za sobom povla?i i da, kad se izvrši popravak, treba opet ?ekati inspektora Ministarstva mora da iza?e na teren i ponovo izda plovidbenu dozvolu. A to zna potrajati, pa ovim zaobilaženjem agencije nastoje izbje?i tu proceduru kako bi se brod što prije vratio "u pogon". 

Najbolji primjer je najsvježiji doga?aj ugradnje agregata na splitskom jedrenjaku koji je ra?en bez naknadnog pregleda HRB-a, ili pak slu?aj nestru?nog popravka motora na gliseru koji je izazvao požar na plovilu u Milni u kojem su ope?ene dvije Francuskinje. A takvih slu?ajeva ima još. 

Je li nekome od vas ovo poznato, tj. jeste li ?uli da ?arter agencije ovo traže od svojih klijenata ili ste se i sami našli u situaciji da su od vas u agenciji zatražili da u slu?aju havarije ili ošte?enja broda prvo zovete njih, a ne lu?ku kapetaniju, pomorsku policiju ili 195? 
?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Bagus

Neznam za to, ali kad sam ovog ljeta vidio kako charterasi izlaze sa veza iz marine, a i buduci da i ja nisam neko cudo od mornara, fino sam napravio kasko na sve zivo, i sad se lakse dise. Tako sta se mene tice, nadležni su i vise nego dobrodosli u slucaju problema.