Vlaga od kondenzacije

Autor skipper_zg, Siječanj 10, 2020, 10:53:45 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

skipper_zg

Znam da ima 100 metoda i sigurno se pri?alo o tome a htio bi pitati koji su najbolji savjeti.

Nedavno sam dobio preporuku za zimski period da stavim dva odvlaživa?a od ceresita ? Jel ima nešto još bolje ?

Škola Jedrenja, Regate - Najam brodova

www.sailing360.com

www.jkrudar.hr

more

Slažem se sa Perom. Pramac prekrijem ceradom i pritvorim pram?ani bokaport. A na krmenoj strani imam otvore sa zaštitom od kiše, odnosno valova. I sve je OK!

Strici

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

dipling

Ja glasan za tu škatulu, skuplja vlagu ko ludo, zimi to obavezno držin u brodu i svaki 5-6 dana izlijen dec-dva iz toga...
Ventilacija je ok kad je vrime po buri i nema vlage u zraku, ali po svakom drugom vrimenu zrak je na moru uvik pun vlage i s vetilacijon samo ulazi u brod, tako da mi to ventiliranje u svrhu sušenja baš i nije neko rješenje. Naro?ito zimi, ja pozatvaran sve, stavin škatulu-dvi Ceresita i nema problema s vlagon...
Liti živin a zimi ?ekan lito...

skipper_zg

Uzeo sam tu od Ceresita i još neku drugu vrstu pa ?u vidjeti malo test... Kroz Jarbol mi uvijek do?e malo kiše dole i nadam se da ?e to i kondenzat uspjeti pokupiti.
Mislim poanta mi je da do?em do toga da je prašina u santinama  :icon_biggrin:
Škola Jedrenja, Regate - Najam brodova

www.sailing360.com

www.jkrudar.hr

pero

Citat: skipper_zg  u Siječanj 10, 2020, 10:53:45 PRIJEPODNE
Nedavno sam dobio preporuku za zimski period da stavim dva odvlaživa?a od ceresita ? Jel ima nešto još bolje?
?ovik je pita da li ima nešto bolje i za to je i dobio odgovore .

Citat: dipling  u Veljača 04, 2020, 05:32:31 POSLIJEPODNE
Ja glasan za tu škatulu, skuplja vlagu ko ludo, zimi to obavezno držin u brodu i svaki 5-6 dana izlijen dec-dva iz toga...
Pošto vidim da teže shva?aš i da si po?a glasati pa da ti jednostavnje objasnim.
Za tvoj Ven 590 je to ok ,ali dobra ventilacija plovila ili druge tehnike su još bolje.
Ovaj proizvod nije niš novoga ,to stavljaju i u novu odje?u,obu?u u malim saketi?ima radi vlage ,Silica,natrijumsilicat.Taj produkt je i opasan za zdravlje ,nadam se da vam je to jasno ?
Nitko ovdi nije napiso da to nevalja pa prema tome nek svak sebi kupuje,postavlja i radi što o?e .

Obavljanje velike nužde dobro je i za mentalno zdravlje, pokazuje istraživanje

dipling

A pero, pero... brate mili... Kakvi te Ven 590 spopa?! Ništa te ne razumin.  :dontknow:

pero

Ni ja tebe pa ako nije Ven što je,imaš kakvu sliku ?
Ostalo valjda razumiš oko Ceresita i svih ostalih marka kojima je isti princip odvlaživanja zraka ?

dipling

Citat: skipper_zg  u Veljača 04, 2020, 08:53:22 POSLIJEPODNE
Uzeo sam tu od Ceresita i još neku drugu vrstu pa ?u vidjeti malo test... Kroz Jarbol mi uvijek do?e malo kiše dole i nadam se da ?e to i kondenzat uspjeti pokupiti.
Mislim poanta mi je da do?em do toga da je prašina u santinama  :icon_biggrin:

Skužaj, ja san mislija na vlagu iz zraka koja se kondenzira u brodu ali ti imaš puno gori problem. Keel-stepped-mast je uvik zahebancija na starijin brodovima zbog takvih problema ali nije ni to baš neka atomska fizika za rejšit... jasno, oko jarbola do?e vodonepropusna manžeta... ali pošto jarbol ima miljun rupa do vrha koje primaju kišu triba ga i iznutra zatvorit u razini palube i probit iznad rupicu-dvi da iscuri na palubu ono šta se nakupilo unutra posli kiše.
E ali tu je ve? potrebna kreativnost, nije lako do? do tog mista... može se ugurat kakvi gumeni ?ep ili sli?no, vidija san ?ak i nekakav gumeni balon cilindri?an koji se umetne u jarbol i napuše da zabrtvi...