B R O J N O S T S T A N O V N I Š T V A

Autor Strici, Travanj 09, 2020, 04:30:57 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Ustvari, namjera mi je bila ukazati na ogromnu broj?anu eksploziju svjetskog stanovništva (to onaj prvi dijagram). time i ekološko uništavanje prirodnih resursa, nekontrolirano trošenje svega potrebnog za održavanje ?ovje?anstva, ustvari cjelokupnog živu?eg na ovoj planeti pogotovo ljudi i životinja, jer svijet ?e se brzo poslije nas oporaviti, a o istom sam ne jednom diskutirao, od sve?enika do vrlo u?enih ljudi.
Nisam imao ama baš nikakve nacionalisti?ke namjere kad sam stavio Srbiju, (jer imam gotove dijagrame za sve bivše Yu republike), nego usput rekoh da stavim i ostale pa po?eo sa Srbijom, a na veoma razumljivo pisanje Peliga. 
Pa kad evo i Bosne i Hercegovine:

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Mislim, a ja vrlo objektivno znam (pokatkada) :angel4: misliti, a to je upravo nakon što sam pomnije pro?itao ovaj tvoj tekst Pelige:
Citat: pelig  u Travanj 19, 2020, 06:19:38 PRIJEPODNE
.

4. ...Me?utim kod nas je pad bio ipak ve?i jer smo tri puta doživjeli ogromni gubitak mladog stanovništva (Bleiburg, gastaibeteri "70 i najnoviji iseljenici), a i tradicionalno smo iseljeni?ka zemlja. Oni su takav golemi udar doživjeli iza drugog svjetskog rata, kada su o?istili pola milijuna Nijemaca, te isto toliko Albanaca i San?aklija. Ina?e zanimljivo je da u obje države postoje krajevi, tradicionalno bogatiji, gdje je stanovništvo pokušavalo o?uvati vrijednost imanja ra?aju?i po jedno dijete. U Srbiji su to sjeveroisto?ni predjeli.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Strici

..-Zato kod Hrvatske imamo ?etri godišnja porasta stanovništva...

Peligovo : 1.   ...Zato kod Hrvatske imamo ?etiri godišnja porasta stanovništva...
Vidim tri, pa si mislim, to poslije rata "studenti" se vratili kod ku?e studirati vidjeli kako je, pa se vratili u po ostatak stvari, malo ostali i na kraju se vratili.
Pa veliki pad, a to bi trebalo produmati, meni se ne da, pa onda opet neki do?oše.
To se vratilo nešto izbjeglica s duplim pasošem, ali došlo vjerojatno i "Novome?imuraca i Novoli?ana".
Tako dalje se strmoglavila crta, a to su naši Slavonci uglavnom, a zna se kud i zašto.
To je moje površinsko mišljenje po 1. to?ki

Strici

2.   ...Kod Srbije pak zavod mora u procjenu obuhvatiti sav teritorij koji država smatra svojim. A kako Srbija smatra Kosovo svojim "deom", to je i ono ovdje obuhva?eno. Kad odbiješ ona dva milijuna dobiješ stvarnu brojku...       

Znam i vidim da je u Srbiji pad konstantan, ali dijagram po?inje s 1997 godinom.
Kad ve? bilo bi zanimljivo vidjeti prije bar 7 godina prije.
Znam da tad je u Be?u bilo nemogu?e na?i podstanarsku sobu. Puno muških osoba (istog doba kao današnji migranti iz Azije), uglavnom iz bivše države, sklonili se "studirati" u Austriju.
Pozdravljam, jer ti sigurno nisu pucali po Hrvatskoj.
Ina?e Vu?i? ima rješenje za saniranje gubitka muških stanovnika, pogledajte link, a da ne gledate od po?etka, zanimljivo je negdje od 2 min, ali kritika Milojka Panti?a je zanimljiva cijele dužine videa. Svakako pogledajte video:

https://youtu.be/r-E53_hpGEU

Nadam se, ali ne vjerujem da ne?e na vojnu obuku. :icon_scratch:
Tko i malo prati situaciju, savjetujem tu i tamo pogledati što Milojko Panti? pri?a, a možete po?eti i s ovim linkom: 

https://youtu.be/oJ3cGFRYjYY 

Milojko je genijalan!!! :thumbsup:

pelig

Citat: Strici  u Travanj 20, 2020, 06:13:34 POSLIJEPODNE
Ovo su pak Slovenci

To?nije bi možda bilo re?i ovo je stanovništvo Slovenije. Ni oni nemaju neki veliki natalitet, ali ga poti?u. Kod njih je jako izražen fenomen sama?kih doma?instava, ali i to dobro funkcionira. Imaju gomilu samohranih majki, koje ne nari?u nad nepravdom, ve? žive svoj život i ne žale se. Iseljavanje im je maleno, jer je ekonomija uspješna, kombinacija socijalizma i kapitalizma. I ono najvažnije, Slovenci imaju, kao i Francuzi golemu asimilacijsku snagu. Kod njih, ti južnjaci, ve? u drugoj generaciji postaju Slovenci. Izuzetak su Cigani. Oni u drugoj generaciji postaju Egip?ani, u tre?oj su Indijci, u ?etvrtoj Romi, a u petoj ?e vjerojatno biti Romeji iliti stari Rimljani.

Strici

Natalitet im podižu Bosanci. Op?epoznato. A Slovenke, osobno tvrdim Slovenke su žene i pol. Mislim da su to op?enito jedne od najboljih žena op?enito na svijetu. :thumbsup: Najve?i problem je što ih malo ima, ali i: "u malim bo?icama se otrov drži".
Usto su i lijepe, pametne, radišne, dobre supruge ali od kad se udaju, da dalje ne nabrajam...
Problem u Sloveniji su prgavice Slovenci, koji pak svojim genskim utjecajem i dalje prave sebi sli?ne, ali i te perfektne Slovenke.
Slovenke to uo?ile i popravljaju stanje Bosancima, odnosno njihovim genima, a gdje god da su Bosanci, ono može vremenom samo na bolje ispasti. (vremenom da se etilalkohol  iz mozga ispar)i. I bilo bi dobro kad bi slovenski gen radišnosti, sposobnosti i pou?nosti ostao.

Peligovo:

3.   ...Plenki gleda jedino prema Bruxellesu pa nije uo?io problem,...

A Plenki, ja ga zovem hrvatski Gorba?ov, koji je nešto u?inio, a on svoje tek mora dovršiti. :laughing7:

Strici

Da nebi bio pristran, kad ve? ?etri bivše, evo da budu svih šest.

Strici

4. ...doživjeli ogromni gubitak mladog stanovništva (Bleiburg,..

Ustvari ovo me ponukalo da se neplanirano raspišem, to pod 4. podebljanim slovima.
Povezujem nekulturno prosta?ko izražavanje, brutalno vrije?anje, vulgarizam i sveop?e stanje direktno povezano s tragedijom u i oko Blajburga i doga?aja tog i kasnijeg vremena,
Hrvatskoj je potu?ena inteligencija; u?eni ljudi, zna se tko je došao na njihovo mjesto, a njihovim potomcima nisu usa?eni geni kulturnog ponašanja i ophodnje, jer jednostavno od ni?ega se ništa i ne može dobiti. Možda vremenom, ali par desetina godina je premalo, a situacija se ne razvija u povoljno.
To što su potomci školovani, i više školovani, ne mijenja sliku, jer se samo školovanjem ne dobiva automatski ulju?eno ponašanje i kultura , a ?ak i školovanim se može postati na razli?ite na?ine.
Pogo?eni i oni koji se tako smatraju su normalno nakon takvog teksta "najglasniji"

pelig

Tu si u pravu jer upravo je smiješno kako primitivna okolina još ni danas, nakon 75 godina ne želi prihvatiti nikoga tko se na bilo koji na?in pokušava izdignuti. Ide to polako na bolje, ali zaista polako.