Prva registracija i obvezna oprema

Autor Zen, Siječanj 23, 2021, 09:55:06 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bakula

Ko bi trebo biti kriv, pa valjda balkansko azijatski mentalitet.

Nije bitno jel mozes ili ne mozes posuditi opremu, nego problem sto ovi nisu izasli na uvidjaj". a da je bio janjac na rzanju dotrcali bi.

I u njemackoj, britaniji i slicno mozes posuditi opremu (samo sto ti jeniko nebi dao niti bise neko usudio ici varati) pa oni sto trebaju doci i provjeriti to i urade. Jer ako ne urade onda sve sto su podpisali i ovjerili je lazno i tehnicki gledano podlijeze krivicnom gonjenju osobe/osoba koje su udarile "pecat" .

Mali od portala

Pa radi se o plovilu za gospodarsku namjenu, charter, naravno da treba imati svu potrebnu opremu, ne vidim ?emu rasprava na tu temu, a i ne dovodi se u pitanje potreba imanja iste. ?ak ni to što netko možda ne?e i?i kontrolirati ne umanjuje nužnost imati sve potrebno. Kada sam prije dvije godine registrirao gumija u CK, pregledali su ga i tražili da im pokažem svu potrebnu opremu. Nije mi uop?e palo na pamet da je nemam, odnosno da je posu?ujem...

Checola

Citat: Brale  u Siječanj 29, 2021, 02:04:23 POSLIJEPODNE
Citat: Zen  u Siječanj 26, 2021, 05:16:16 POSLIJEPODNE

Ako se plovilo iznajmljuje, to ne podrazumijeva da je za prijevoz putnika?

Za opremu nitko ništa ne gleda, samo izjava u kojoj navedeš na popisu šta sve "imaš" ;)

Prošle godine sam registrirao malog gumenjaka 3,5m u Rovinju i bogme je gdin. iz Lu?ke kapetanije došao, pregledao plovilo na krovu auta  :icon_biggrin: i prekontrolirao svu opremu navedenu u tablici, tako da nije svugdje baš tako

Groff

LK ispostava Kraljevica, kapetanica sve pregledala prije registracije za barku od 3.5 m !

jazmi

I meni su tako?er došli na jedrilicu, unesenu iz Nizozemske pred nekoliko godina, pregledati iz LK Rijeka samu jedrilicu prilikom prve registracije. Stekao sam dojam da ih oprema, iako je bila (i još uvijek je) na barci i nije baš zanimala.

Ne razumijem zašto bi netko riskirao radi par tisu?a kuna možda ?ak i živote pa posu?ivao opremu i onda plovio bez nje. Još ?ak i da iznajmljuje bez opereme zvu?i suludo.

Brale

Pojašnjenje Ministarstva glede obveze imanja splavi i rokovi prilagodbe.
Po ovome više nema ograni?enja po podru?ju plovidbe nego ?e svi morati imati.