Smole: poliesterska i epoxy

Autor Strici, Ožujak 08, 2009, 10:56:10 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Opet jedan mali primjer, kako stakloplastikom popraviti neki plasti?ni predmet.
Ovdje postolje male stalažice  na jednom drža?u rolice, od prešane plastike. Prastara, moja još iz moma?kih dana, kupljena u Splitu, sada u vikendici. Nisam dao da je supruga baci :nono:; nostalgija :icon_thumleft:
A ve? je jednom prošle godina na isti na?in popravljana, samo je bila pregrada.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

<
Ovdje napuklina sa donje strane, ona štangica je stavljena da bi se napuknu?e bolje vidjelo.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Da bi zadovoljio i pristalice epoksija, što sam i ja, ali sa ocjenom šta je za šta povoljnije&bolje, ovdje sam odlu?io laminirati  epoksijem, iako vremenski nisam imao vremena, iako znam da bi poliesterom bilo jednako tako bobro laminirati.
U dvije ineksijske šprice je baza i stvrdnjiva?, . Ovaj epoksi se miješa u omjeru 1:2 i tim se špricama dozira to?an omjer, iako je mješavina u jednom navojnom ?epu Jamnice :laughing7:

Strici

A ovo je sav potrebni materijal da bi se to puknu?e popravilo

Strici

To  na zadnjoj slici je staklotkanina, a može ustvari bilo šta od te sorte. Ja imam finih tkanina, koje kad se natope smolom bolje izgledaju.

Ne kao ove na slici. Njih sam samo "pobacao", a da bi se na slici bolje raspoznalo. Nakon slikanja su fino potupkane, pa ih se i ne vidi.

A ovo se je pukotina za vrijeme obrade opet malo otvorila

A stegnuti sam morao tako i tako. Ostavio preko no?i i

Laminirano je bilo sasvim sam siguran i ?vrš?e nego je bilo novo. Ovdje postolje stalažice.
I tim primjerom sam htio pokazati svestranost laminiranja staklenom vunom/tkaninom i smolom. Ovdje je to u ku?i, ali takvih situacija ima na brodu koliko ho?eš. Traba samo po?eti i siguran sam dobro ?e do?i :thumbsup:

dmeter

Citat: Strici  u Rujan 22, 2014, 03:29:15 POSLIJEPODNE
Laminirano je bilo sasvim sam siguran i ?vrš?e nego je bilo novo. Ovdje postolje stalažice.
I tim primjerom sam htio pokazati svestranost laminiranja staklenom vunom/tkaninom i smolom. Ovdje je to u ku?i, ali takvih situacija ima na brodu koliko ho?eš. Traba samo po?eti i siguran sam dobro ?e do?i :thumbsup:
skuplja pita nego tepsija.

paagus

Paagus