Zanimljivi oglasi

Autor sLi, Siječanj 25, 2011, 12:55:47 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kantafig

Ovaj sa slicicama podsjeca na poslovicu ili ti izreku….

Defecatio matutina bona tam quam medicina.

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Strici

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Damir s

Pa samo sam stavio nesto sto je za prodaju ovdje kod nas moj  Strici da ludi vide. Kako mene ne zanimaju gliseri i motornjaci jer imam vremena na pretek ovo sam stavio tek onako reda radi. A sto je malo ili veliko uopce mi nema veze
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Damir s

pelig

Evo jednog odista interesantnog oglasa; Cijena je 5000â,¬, a ono što se prodaje je odli?no plovilo, koje bi po meni svakako trebalo biti eksponat pomorskog muzeja u Piranu. Naime, radi se o miniju, kojeg je legendarni jedrili?ar Jure Šterk izradio po Amonovom projektu (kalupu), te s njime preplovio atlantski ocean, sam. Kad usporedite protežnosti i opremu toga broda sa minijima kojima su plovili Andraž, Kristjan i Stipe ili npr. s HIR-om 3 shvatit ?ete kakav je pomorac bio pokojni Jure. Brod je gradio sam, Amon mu je dao besplatno radionicu i materijal, te ne sumnjam da je izrada kvalitetna. Oprema je vjerojatno novijeg datuma jer naš Jure, siromašan kao što smo bili svi u tadašnjoj Jugoslaviji je krenuo na traversadu bez motora, bez radio stanice, kemijskog WC-a. Autopilot je imao, ali ne ovaj sofisticirani Raymarine ve? jedan rabljeni mehani?ki, koji je kupio za jednu funtu u Engleskoj. Imao je i kuhalo na špirit, doduše bez kardana, pa ga je držao u krilu dok je pokušavao kuhati. Naravno naj?eš?e se sadržaj prolio po njegovom krilu ili podu broda. Legenda. Kako je živio, tako je i otplovio u legendu!

pelig

Zaboravio sam staviti poveznicu na oglas:
https://www.njuskalo.hr/jedrilice/jedrilica-6.5-m-juraj-sterk-mini-transat-oglas-38194502

Ono što me zbunjuje je prova ovog broda, to?nije onaj ?eli?ni vrh. Koliko mi je poznato juretov Amon je imao tupu provu, upravo zato da bi zadovoljio mjere mini klase iz tih dana. Nije imao niti skakalo (delfinjeru) koju ovdje vidimo. O?ito je to dodano naknadno. Model broda se ina?e zvao Amon Big six ako se ne varam.

daco

Modificirani Amon nije imao 'tupu" provu jer je bio kraci od 6,49. Big Six je imao 6m. Tupu provu je tek kasnije imala Silba650 (coco650 copy) koja je zavrsila mini transat pod Sterkovom rukom i kasnije jos 2x obisla svijet. Ima ih par na jadranu jos. Ova iz oglasnika nije ni amon ni silba nego nesto trece potpuno drugacije.
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

pelig

Aha, zna?i da sam pomiješao jedrilicu koju je Šterk izgradio kod Amona sa Amonovim Big Six-om.

A ovo što govoriš za jedrilicu iz oglasnika, ta je i meni izgledala malo ?udna, ali sam vjerovao što je oglašiva? napisao. A i teško se sna?i u tim Šterkovim minijima jer ih je bilo više.

jazmi

Ova tica sa solarnim grija?ima za vodu lijevo od jedrilice na prvoj slici oglasa je moja ;)
Silba (tako se zove - tj. piše na zrcalu) je baš simpa.