Dobro vino

Autor Dario, Ožujak 31, 2009, 11:23:42 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dario

Uz dobru klopu ide i dobro vino

sta najvise pijete, crno, bijelo, sta se s cime "ljubi"? znalci,a i svi ostali,  savjetujte  ;)

denister

ja preferiram bijelo pogotovo od kasne berbe, mada bambus onak svakodnevno dobro do?e ;)

mali

i ja sam za bijelo mada ako je crno dobro necu odbit samo sto me brzo baci na le?a :))
Seascape is fun!!

gindac

•   Crno vino me pježÃ´ - zat belen son munjen
•   Ki ne pije vina ni rakiji - ta ne vidi Boga ni Mariji

Narodne izreke i z Labinštine
Za one koji ne znaju kamo idu nema povoljnog vjetra

Bobi

E tu mi se tesko odluciti.

I odsta ovisi o vrsti jela i raspolozenju, a bogami i vinu.

GRINGO_ZD

po danu bevanda i to bijela (rijetke su crne a da su dobre) i lunga (preko 50% vode  :angel: ) a na ve?er posli zalaska i sidrenja crno i to cijelo
Leo

jedritisemora

Veliki sam obožavatelj vina, posebno crnog. Sve šta je od sorte plavac mali mi odgovara. Vjerovatno ne moram napominjati, da ako raste recimo na poluotoku Pelješcu, još mi je draži (Dinga?, Postup, Pelješac...). Volim tamna i žestoka crna vina, koja popune usta magijom ukusa i aroma.

Živim u Slo, pa tako popijem i Merlot, Refošk, Cabernet Sauvignon... znaju bit vrhunski, posebno ovaj zadnji iz Goriških brda mi je jako drag.

Pravilo je ina?e, da crno vino ide uz tamno meso, ali meni je crnjak uz skuše, lokarde ili srdele idealna kombinacija.

Drag mi je doduše i gemišt sa bijelim vinom, posebno ako je vino suho i kada barometar nakazuje, da bi znala bit duga i mokra no? u kafani.  :)

Tin

grasevina, malvazia, sivi pinot, refosk....

jazavac

žlahtina mi je zakon, ali ?ista.
Može i bevanda od dobre malvazije ili  graševine, a gemišt samo u nuždi.
Crno nesmijem.
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

Dario