Dobro vino

Autor Dario, Ožujak 31, 2009, 11:23:42 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

-jelena-

Sa svojim neiskustvom u jedrenju, ?ini mi se da jedino u ovoj temi imam što za re?i  anim64
Bambus nikad ne pijem - ako je vino loše, ne želim ga pit, a ako je dobro, svetogr?e je miješat ga s glupavom Colom  jilp8
Crna vina volim jaka i gusta: babi?, shiraz, i plavac pelješki je mmmmm, a i Plenkovi?evi su divni :)
Od bijelih dobra malvazija i sivi pinot  :O0:
I muškat je diiiivan kao desertno vino.
Ahhhh, kako volim dobro vino  anim37

estan

Citat: -jelena-  u Listopad 13, 2012, 04:01:00 POSLIJEPODNE
Sa svojim neiskustvom u jedrenju, ?ini mi se da jedino u ovoj temi imam što za re?i  anim64
Bambus nikad ne pijem - ako je vino loše, ne želim ga pit, a ako je dobro, svetogr?e je miješat ga s glupavom Colom  jilp8
Crna vina volim jaka i gusta: babi?, shiraz, i plavac pelješki je mmmmm, a i Plenkovi?evi su divni :)
Od bijelih dobra malvazija i sivi pinot  :O0:
I muškat je diiiivan kao desertno vino.
Ahhhh, kako volim dobro vino  anim37

Ovo što si rekla za miješalnje s glupavom Coca Colom bih svakako potpisao, to je zaista svetogr?e.

vdusevic

u Bibinju (Zadar) su po?eli raditi vina za otka?it. Prijatelj mi kaže da se pred par godina doselio ?ovjek sa znanjem pa su i ostali morali prilagoditi svoju proizvodnju. Rezultat su sjajna crna vina s jednom manom - teško je do?i do njih, no ako nekog znaš, povremeno ?eš se osladiti. Užicaj usput malo njihovog sira kao podlogu.
P.S. Ne uzimaj manje od 1,5 l, klasi?nih 0,75 tek podjari vatru
P.P.S. Ne bih ni komentirao miješanje ikakvih mjehuri?a s vinom (uostalom, mislim da je to zabranjeno zakonom)

-jelena-

Bibinje, kazes? Lijepo, pisem u notesic :)

Strici

Hej Jelo, Jeleno. Ostavi nas u o?ekivanju. Jesi li bumbila? Ja o?ekivao da ?eš javiti kako je vino i adresu, pa bih svratio uzet par litara. Sad je ve? kasno, jer je Bibinje odavno pro?eno. Pa ?u morati i dalje pit ovo ovdašnje i ostat znatiželjan jel ono iz Bibinja bolje.
Zdrava i vesela bila i bibinjsko vino pila kctu75

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Ma gdje nam je Jelena? Ni muk. Skoro se ?ovjek preplaši da je vino bilo loše. Svašta se danas može desiti sa vinom. Sje?am se odli?nog vina sa antifrizom. Ovdje u Austriji. Pa ?ak neki ljudi i odapeli. Ali vino zbog glikola u njemu bilo vrhunsko. Na sudu vinari objašnjavali da je to pitko vino sa ne previše alkohola, a u Gradiš?u bila velika zima, pa morali stavljati antifriz da se ne smrzne :angel02
Idem napraviti gitaru, jer uz vino ide i mužika. Tako da Jeli bude ugo?aj kako treba. I Gabrielu joj šaljem da ugo?aj bude potpun. A gitaru, ovdje kad nacrtam anim64

GABI NOVAK - Vino i gitare (OP SERENADE 2007)
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Jelo, o Jeleno!
Ja stalno ov?e dolazim u nadi da ?eš se javit. I pjesmu sam ti naru?io, vino imaš, evo ?u ti sa Ti pisat, a i nacrto sam ti sve skupa i donio ovdje, i ?ekam da javiš kako je bilo. Ili Ti je ovaj živalj na forumu malo premiran :angel02

Strici

Hej Jelo!
Pa nije valjda da si se naljutila, pa ni da navrneš. A ja samo malo priupitao, a i nebi da nisi sama rekla, doduše da popiješ rado dobro vino, a ja po mome da bumbila. To ti meni do?e isto kao malo i pio. A piti, po meni bumbiti se može i sa guštm, nemora se odma i napiti, danas pogotovo je bolje malo bumbiti nego lokati, obzirom koliko dobro vino košta. Mislim sve dok ga sam nemoraš platiti.
A evo sam ti poslao i Gabiku da te udobrovolji.
Evo ?ekam i samo ?u ?itati, a ostali su tako i tako sve fini ljudi (iz Finske?) i skroz su bezopasni, možda ti pokoji otkrije ?e ima dobrog vina.
A Babi? sto posto znaš. Znam da prave vinopije baš briga gdje ga prave, ali ?u ti pokazat i re?i da se radi od pravog grož?a i to ovdje:

To ti je sto posto sigur. Sam sam vidio, a šef tamo mi je ro?ak, pa se može vjerovati.

level gaga

Bijela vina
Vino Malvazija
Malvazija Unica
Malvazija Amfora
Muškat Momjanski
Pisak
Rosa
Crvena vina
Cabernet Sauvignon
Teran
Merlot

Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

level gaga

Možda bi se na ovom topi?u forumovci mogli malo i raspisati gdje kupiti (na kojem otoku) ili u koga dobro doma?e vino ? :occasion14:
Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija