Ratne mornarice drugih zemalja

Autor pelig, Svibanj 15, 2020, 11:49:57 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Citat: pelig  u Rujan 18, 2023, 12:17:09 POSLIJEPODNE
Citat: Strici  u Studeni 25, 2022, 09:29:42 POSLIJEPODNEA samo prije par dana je Sevastopolj ponovno napadnut zračnim i morskim dronovima.

Pravo veliš Strici. Ovoga puta Rusi su ostali s teško oštećenom modernom napadnom podmornicom Rostov na Donu (poboljšane Kilo klase), te velikim desantnim brodom Minsk. To je već treći brod te klase koji su Ukrajinci ozbiljno oštetili.

Kao zanimljivost, prvo su Ukrajinci torpedirali Moskvu, a sada su uništili i Minsk. Loša simbolika za praznovjerne pomorce.
A ustvari i nemaju mornariciu.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

pelig

Zanimljivo je to. Nanijeli su ruskoj mornarici toliko štete da je ova defakto prisiljena napustiti svoju najveću bazu Sevastopolj i ostaviti u njoj samo par manjih plovila. Impresivni rezultati zemlje koja trenutno nema artiljerijski doseg do Sevastopolja, praktički nema mornaricu, a zrakoplovstvo joj je devastirano.

Strici

Ja ustvari cekam vijest da se konacno pojave male diverzantske podmornoce, a Ukrajina ih navodno ima.
Pa maljusna torpeda, kojih takodjer ima.
No zivi bili mozda i docekamo ta vremena.
Nije da mi se sve to svidja, ali napredak se neda zaustaviti, mene pak tehnika odusevljava :angel4: 
Ako stavljam kvacice na slova i pisem slozena slova ispadaju mi sve neke hierografske rijeci,
pa pisem tako s mobitela. :laughing7:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Eventum

Strici

Da cudno je. Ja imam drugih vaznijih poslova; problema da tako kazem nego da se bakcem s IP brojem koji je vjerojatno od nekog naseg bivseg clana blokiran.
Kako god i ako? Neka se i bolesni umovi bar nekako zadovolje🤣
Mozda si time mogu pomoci; ali onda neka mu stanje bude bolje🤣

pelig

I dok se mi s IP brojevima, Ukrajinci ne posustaju. Koliko vidim prošli su tjedan novu raketnu korvetu Askold, koja se tek opremala za prvu plovidbu. Inače ta je korveta trebala biti naoružana s 8 lansera za Kalibr rakete. Sad može direktno u otpis. Dodatno ponižavajuća za Ruse je činjenica da je korveta bola u Kerču a to je onaj grad na Krimu koji je najudaljeniji od Ukrajine. Samim time ispada da Rusima niti jedna luka na Krimu nije sigurna za smještaj ozbiljnijih brodova.

Eventum

Citat: pelig  u Studeni 07, 2023, 08:53:17 PRIJEPODNESamim time ispada da Rusima niti jedna luka na Krimu nije sigurna za smještaj ozbiljnijih brodova.

A ineka je tako!

pelig

Neumorni su; Sada, preko vikenda su potopili Rusima dva desantna čamca klase Srna. Znači, kad su Rusi povukli sve velike brodove, sad im uništavaju i one preostale male. Inače ti desantni čamci klase Srna su otprilike duplo veći, duplo brži i sve dvostruko bolje u odnosu na svima nam znane desantno jurišne brodove na popisu JRM i HRM. Takovi, 30 čvorova brzi desantni čamci bili su značajan adut u rukama ruske mornarice i prijetnja Ukrajincima. Sada više nisu.

Strici

Baš sada informacijama i nisam u toku dogadjaja, ali me zanima, pa cekam mozda netko napiše više.

pelig

Citat: Strici  u Ožujak 25, 2022, 08:20:47 POSLIJEPODNE...
Orsk eksplodirao, navrat, nanos isplovljavaju  desantni brod "Novo?erkask" u prvom planu gdje su upravo gase požar i desantni brod  "Cezarʹ Kunikov" na kojem gori.

Evo ga, tada, pred godinu i pol dana Novočerkask je uspjeo pobjeć iz Berdjanska u plamenu. Sada ga je sudbina dostigla u Feodoziji. Lijep uspjeh za Ukrajinu, a Rusima jasan signal da bježe s mornaricom sa Krima jer in niti najudaljenije luke nisu sigurne!