Jesmo li sigurni na moru?

Autor Mala od portala, Kolovoz 15, 2017, 06:16:47 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pero

Y40

Pitanje je bilo šta bi VI napravili. Ne što su ONI napravili. Što su oni napravili je svakome jasno. Vidim, da si ?ak i ti skužio šta si vidio vlastitim o?ima. Bravo :notworthy:  Taj dar prirode je dan samo rijetkima :thumbsup:
Btw, kamera je snimala svo vrijeme i nije je nitko uzeo u ruke, da bi snimio samo taj doga?aj. Kako bilo da bilo Pero, ?ekam odgovor. Jel bi ti tražio telefon po ?epovima i sav uzhi?en ovjekovje?io doga?aj (rezultat: sidro me?u rogovima - neprocjenjivo) ili bi gledao kako sko?it u more i nadat se, da ?e glava ostat cijela i mudande suhe. Nagrada ?eka i pomalo je ve? nestrpljiva :laughing7:

pero

Citat: Y40  u Siječanj 17, 2018, 08:14:48 POSLIJEPODNE
E sada - nagradno pitanje za junake (ili bedake) - ovisi o odgovoru :laughing7: : dali slikati i izigravati junaka ili skakati u more
Ja sam odgovorio na ovo pitanje ( + video ) znaci po ziriju je odgovor pogoden i zasluzujem prvu nagradu  :hello2:
Sad se izvacis i postavljas drugo pitanje,*sto bi VI napravili *
Drugi puta razmisli prije nego sto pitas nesto  :wave:

mack

Ima sinkope i na drugim morima  :BangHead: 
Mislim da je bolje pitanje što bi mu napravio nakon što bi isplivao. Tip ih je upravo pokušao ubiti.

Y40

Citat: pero  u Siječanj 18, 2018, 09:32:48 PRIJEPODNE
Citat: Y40  u Siječanj 17, 2018, 08:14:48 POSLIJEPODNE
E sada - nagradno pitanje za junake (ili bedake) - ovisi o odgovoru :laughing7: : dali slikati i izigravati junaka ili skakati u more
Ja sam odgovorio na ovo pitanje ( + video ) znaci po ziriju je odgovor pogoden i zasluzujem prvu nagradu  :hello2:
Sad se izvacis i postavljas drugo pitanje,*sto bi VI napravili *
Drugi puta razmisli prije nego sto pitas nesto  :wave:
Dok ti pokušavaš biti pametan i ozbiljan ode ti prva nagrada :BangHead:  Možeš birati šta ?eš biti za maškare: Waldorf ili Satler?
Da, mack, snimljen pokušaj ubistva. Možda bi trebalo poslat ovoj snimak onoj sutkinji pa da vidi kako sinkopa izgleda u živo :angryfire:

pero

Citat: Y40  u Siječanj 18, 2018, 12:31:08 POSLIJEPODNE
Dok ti pokušavaš biti pametan i ozbiljan
To mi je jedna od vrlina  :thumbsup:
Sto se za tebe na zalost nemoze reci,pitas pitanja za koje nisi sposoban ,pa tako i davas odgovore bez nekakvoga znacenja,izvrces sam svoje rijeci koje si napisao !
Zato ulazem protest  :sign16: :icon_biggrin:
Ja sam zasluzio glavnu nagradu (jeli Slovenka?  :love9:)

garfield

Jesmo li sigurni na moru? Odgovor je vrlo jednostavan: Nismo
Kako se diže standard tako se kupuju uglavnom gliseri (polovnih) kojih ima sve više.
Mora se puno toga uložiti da bi ih se stavilo pod kakvu takvu kontrolu. Nažalost postalo je
uobi?ajno da prepotetni majmun u gliseru (?ast izuzecima) namjerno projuri blizu vas
sa namjerom da vas zavalja. Da ne govorim o glisiranju bizu obale......
Jedino riješenje koje vidim to je uvo?enje posebanog godišnjeg poreza na takva plovila.
Na taj na?in bi se destimuliralo kupnju i posjedovanje takvih (opasnih) plovila i samim time bi smanjio broj incidenata
koji je na žalost u porastu na moru.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ribari-u-oregonu-skakali-iz-camca-da-izbjegnu-nalet-glisera-pogledajte-snimku/1020180.aspx

mack

Krivo
Jedini na?in je propisivanje obaveze opremanja svakog broda koji može brže od 20 ?v. sustavom pra?enja (AIS?), koji ?e pokazati gdje je i koliko brzo ide. Ako se želi, država može za svaki brod koji krši propise o npr. brzini, automatski napla?ivati kazne, pa neka glisiraju blizu obale ili drugdje gdje je zabranjeno.
To bi ipak smanjilo ovaj rapidno rastu?i broj usijanih glava kojima more služi za iživljavanje kopnenih frustracija.