Mornarska spretnost

Autor Strici, Svibanj 26, 2022, 07:56:58 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

"FN-303 anti riot gun" koristi komprimirani zrak za ispaljivanje projektila iz bubnja u koji stane 15 metaka.

FN 303 koristi komprimirani zrak za ispaljivanje projektila iz bubnja u koji stane 15 metaka.
Konstruirano je tako da onesposobi napucanog  ozljedama bez napraviti mu ozbiljnu ranu, tako i pogoditi gusara u ?elenku :icon_pirat: da ga se ne bi ubilo i uzeti od njega kalašnjikov kojim je vama prijetio :laughing7:.
To malo zeza jer prvotno sam mislio da se reklamira Airsoft poluautomat kojim se "neozbiljnije odrasle osobe" igraju rata. :icon_scratch:
Kad ono preporu?uje se najozbiljnije i za nesmrtonosnu obranu od gusara, a koriste taj "gun" i policioti da ne bi protestante (ne crkvene) upucavali pravim metkovima, pogotovo u Americi.
Ovo dalje sam preveo s jednog respektiraju?eg linka, pa osim nekih promijenjenih rije?i i naziva skra?ena je umovina nekog vjerujem airsoft zanesenjaka:
Tom puškom može se pucati s ramena  podesivim nišanima ili se može namontirati i konfigurirati ispod cijevi kao što je i na ve?ini jurišnih pušaka ali ako se ukloni sklop kundaka (onda se naziva M303). Tako?er se isporu?uje s gore montiranom Picatinny šinom koja odgovara ve?ini dodataka za oružje iz redovne prodaje kao što su nišani, laserski nišani i takti?ka svjetla. FN prodaje vlastiti set dodataka za raketu-nosa?a, uklju?uju?i takti?ke prsluke, naramenice, torbe za nošenje i plinske boce i kompresore.
To zra?no oružje je precizno  na udaljenostima do 35 metara, a dometa do 75.
FN tako?er proizvodi varijantu pištolja, FN 303-P, u istom kalibru, koji koristi spremnik sa 7 metaka.

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

PS: Moram dodati; šalu na stranu jer je to ipak dosta ozbiljno oružje, a kugle ili što je ve? "mrdne" onog kojeg pogodi s 31 ?ula, a za usporedbu normalna zra?na puška ima maksimalno 7,5 ?ula, a kalibar je 17,5mm.

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Groff

To je ok protiv nenaoružanih civila ali protiv nekoliko napušenih vlasnika AK ne vidim efekta. Po njima se oplesti istim ili ja?im kalibrom bojeve municije dok su još 100 do 200 metara udaljeni jer oni tada ne mogu precizno ga?ati jer ih malo ljulja.

Strici

Kakav sam bio, meni nebi te protuhe došle na brod makar me kasnije zatvorili.
Ja pošteno opi?io (nekad) desetara jer me zaj.....o, izbio mu dva zuba i dobio 14 dana ?uze. Danas sve neki mekušci trpe i samo kukaju. :fucyc:

Nego ima i ja?ega, neki top na 200 atmosfera:

A ?ime puca nisam uspio doznati.

U svakom slu?aju ova "špricaljka" je na vodu ili možda na koju drugu te?nost?

Strici

Mornarica ima ovakve vrlo "smrtonosne makinje" da bi se "obranili" kad ih gusari napadnu (bez zezanja, gusari su ve? par puta napali i ratne brodove):

a o tome možete se sami ovdje informirati:

https://www.wired.com/2011/09/lasers-versus-pirates/

Groff

E ovo zadnje mi se jaaaako svi?a  :love10:

Strici

Ali to imaju samo mornarice, a oni pak imaju na izbor i svakojakog drugog oružja.  Kad se na trgova?kom brodu pojave ovakav mufljuz:

a taj izgleda još donekle i dobro kakvi su ostali, pa ti njih špricaj, a oni ?e pobje?i glavom bez obzira.  :laughing7:

Strici

https://youtu.be/WlJn5f-GZK0

Pet neobi?nih nesmrtonosnih oružja u borbi protiv gusara. Od zvu?nih topova i lansera mreža do smrdljive vode.

pelig

Nema nikakove sumnje da ?e ovaj kicoš pirat pobje?i glavom bez obzira ako ga poprskaju sa smrdljivom vodom!

Nego, da ja tebe, kao starog mornara i znalca priupitam, Strici; Mornari?ki petoboj je vojni sport, kombinacija pet disciplina: utrka s preprekama, pliva?ka korisnost?, spašavanje života?, mornari?ke vještine i amfibijska kros utrka? Je li ti to poznato? Ako je, daj pojasni namqa kojima nije. Usput, za Dariju Jurko, koja je ju?er promaknuta u prvu kapetanicu bojnog broda u HRM-u piše da se natjecala za HRM u toj disciplini. Ali to je ve? za temu Žene, nekad i sad...

Strici

Ti su se nau?ili na smrad, tako da se ustvari od njih mora bježati, jer kako izgledaju sigurno tako i smrde. :laughing7:

Ina?e sa sportom, a pogotovo petobojem nisam imao kontakata, osim ako je veslanje, jedrenje, pentranje u snast, penjanje po 6 metara visokom debelom konopu, boks, hrvanje, ronjenje itd, nekim elementima nije blisko tom navi petoboju.
U plivanju sam bio "skoro malo prije utapanja" :icon_tongue:, ali sam zato ronio perfektno, a u veslanju uvijek jedan od najboljih :thumbsup:, pentranje u snast i po debelom konopu :icon_scratch: :icon_scratch:, neprikoslovljeno uvijek najbolji, a to nešto zna?i; neki moji davni preci su vjerojatno tek nedavno sišli s drva  :laughing7:.
Izdržao marš od Novalje do Paga (i to onog dana kad je u Novalji pukao ogromni morski akvarij u biskupskom dvoru) po najja?em srpanjskom suncu, ali samo iz tvrdoglavosti, jer me je bilo sramota da me nosilama odnesu dolje do mora u Paški zaljev gdje je brod sakupljao iznemogle (a to sam bio i ja) koji su pali, ali ja rekoh prgav kakav sam bio izdržao i nisam pao, došao pjehe do Paga, a nave?er ve? "bario" Švabice u hotelu na plesu. :icon_joker:
Znam jednu lijepu sposobnu i pametnu bojnicu HRM  :thumbsup:, sada je pukovnica,  što je u rangu s kapetanicom bojnog broda Darijom, ali nije sportašica.