Najbolji unutrašnji motor

Autor Dario, Prosinac 27, 2008, 02:05:05 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

grancipor

Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

jazavac

Citat: Leprecon  u Siječanj 27, 2009, 11:37:22 PRIJEPODNE
kako mislis masno naplacuju?

pa zar nemaju manje vise svi motori danas dvostruki krug hladjenja?

zapravo si u pravu, danas vjerojatno je to ve? standard; ja pamtim svoje iskustvo od prijedesetak godina kad sam kupovao novi motor i tada je yanmar (a i volvo) nudio isti motor sa i bez dvostrukog kruga hla?ena. Razlika u cijeni je bila koliko se sje?am lombardini marine sa duplim krugom malo jeftiniji od ovih drugih direktno hla?enih, a varijanta duplog kruga hla?enja je poskupljivala motor za oko 2-3 000 ondašnjih DEM. Radi se o malim motorima, 1 i 2 cilindra 10-18 ks. Ista stvar je bila i sa kubotom iz SCAMa - a i danas je još uvijek konkurentan.

Citat: Leprecon  u Siječanj 27, 2009, 11:37:22 PRIJEPODNE
izravno hladjenje morskom vodom imaju samo heavy duty motori koji se ugradjuju u patrolne i spasilacke brodove kao na primjer Bukh
nije to bez vraga
ali naravno, to tek kosta

košta...motor ili njegovo održavanje ??? Naime, vidio sam podosta direktno hla?enih motora koji su 'otišli' prije vremena upravo zato jer vlasnik nije redovito ?istio sol  ikamenac iz kanala i termostata, a tek to košta :o
Za dvadeset godina, biti ?eš više razo?aran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.â€" MARK TWAIN

denister

hm, da li se itko susreo sa PARSUN motorima, iskreno nisam nikad se susreo sa njima, a vidim da cijene su dosta povoljne???

Schultz

Što nije Parsun kineska vanbrodska yamaha?
Use, nase, podase...

dome

Imao sam prilike intervenirati u garantnom roku na Parsunima i mogu re?i da je Selva za njih pojam kvalitete.To je nešto najlošije izuzev Sail motora što su dozvolili da u?e na naše tržište.Nisu se potrudili ni da stave A4 vijke nego ugra?uju A2 toliko o kvaliteti.Ozbiljni proizvo?a?i ni ne koriste vijke za široku potrošnju nego proizvode specijalne vijke sa finim navojima i iz posebnih nehr?aju?ih ?elika a, Sail i Parsun koriste A2 vijke standardnih navoja za široku potrošnju.O kvaliteti plastike i odljevaka bolje ne diskutirati.I da jesu kopija Yamahe i to vrlo loša kopija.................

maris

zdene

ako netko ima gumenjak a treba mu sidro, parsun je najbolja opcije....jeftin i težak!

denister

gravosa

Citat: Dario  u Prosinac 27, 2008, 02:05:05 POSLIJEPODNE
Koji je po Vam anajbolji unutrasnji motor, tj. koji najvise daje za najmanje novca? Svi ce odmah reci da je po kvaliteti Yanmar ali za 15 000 eura koliko dode jedan 125 ks Yanmar..  :-\

ja npr. ima marinizirani mercedes na koji sma takoder dobio 2 godine garancije kao i na Yanmar, djelovi su puno dostupniji "na svakom kiosku" a cijena motora je upola jeftinija

za mene osobno ovaj najvise "daje" za naj manje solada......

Ford XLD marinised engine

evo sto kaze tip......

.."I bought a fully marinised Ford XLD engine complete with a Hurth gearbox for £950"...

http://www.aopu10.dsl.pipex.com/boatpages/february2005.htm

a mozes probat i jedan od obih...

http://www.vw-m.de/index.php?id=6&L=1

Markic

Bukh. http://www.bukh.dk/

Sve obalne straže i spasioci na sjevernim motorima koriste njihove motore.

Naš je radio 22 godine, a onda je prodan ribaru koji ga i danas koristi. Rezervni dijelovi za ovoga mladi?a od 22 god. postoje i dan-danas.

Mi smo uzeli novi BUKH DV 24 ME.

Nadamo se da ?e i ovaj izdržati 20 godina.

POZ