Najbolji unutrašnji motor

Autor Dario, Prosinac 27, 2008, 02:05:05 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kaor

sa yanmarom, Volvom. Listerom a pogotovo Bukhom (mislim da je najskuplji) nemres fulat

kvaka22

http://www.youtube.com/watch?v=W1MIh6pJxUo

Ovaj motor (proizv. 1964.) sam imao u lifeboatu od 8m, bez kabine i bez kutije za motor, kiša i valovi su polijevali motor, plovilo se ?esto i po jugu i po buri od 6-7 bofora, prevozilo se i vuklo sve i svašta, ali motor nikad nije radio probleme. Nema nijedne el. žice, nema nijedan remen, samo daj nafte i ulja....legenda

Strici

Ja bi se samo nadovezao na moje ve? napisano, a ti?e se Volva  MD2B koje je u licenci radilo i Rije?ko Torpedo.

Evo jednog tada 35 godiünjaka:

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Dario

Citat: Strici  u Prosinac 26, 2009, 11:22:14 POSLIJEPODNE

Nešto ne?e da se uplodaju slike, a imam možda par zanimljivih. No vidjet ?emo kasnije

Iznad polja za unos poruek imate opciju "add imaege to post" i to je sada puno jednostavniji nacin nego preko imaegshacka

Strici

A evo kako se jednostavno na njemu radi. Konkretno Žvane štela ventile:

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Seriola Dumerili

BTW ste vidjeli malu crnu naljepnicu na novim brzohodnim Volvo-ima? Useful life 1000hrs...

Strici

Još o starim Volvima. Ovdje je MD1B motor (ili je Torpedova penta 6 do 8 ks; licenca Volva). Sramota ga je za vidjeti. Toliko mu malo pažnje vlasnik podario, a ko zna koliko ga je puta spasio i dovezao ku?i. Sveisto još ?e on raditi. Ina?e se drugdje osim kod nas nešto ovakvoga nemože vidjeti:

estan

E, ovaj je zbilja rekorder u nebrizi. Vido sam jednom jedan dosta zapušten, ali ni blizu ovoml. :BangHead: :BangHead: :BangHead: :violent1: :violent1: :violent1:

paagus

Citat: estan  u Veljača 07, 2013, 02:49:15 POSLIJEPODNE
E, ovaj je zbilja rekorder u nebrizi. Vido sam jednom jedan dosta zapušten, ali ni blizu ovoml. :BangHead: :BangHead: :BangHead: :violent1: :violent1: :violent1:
Sre?om iznutra izgleda puno bolje nego izvana. Unutra (valjda) ima i ulja.  :toothy4:
Paagus

estan

Nadam se propisnog, a ne onog od repice (možda i maslinovog ako je to gazdi mukte jer ima svoje). :evil4: :dontknow: