vanbrodski motor u kokpitu

Autor pija mali, Srpanj 08, 2013, 07:38:00 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

estan

Prema simptomima koje opisuješ, treba ti ve?i korak propelera, a ne manji. Za teške brodove obi?no ide manji korak propelera, ali to za jedrilice ne mora važiti, jer forma trupa ima manji otpor nego je kod deplasmanskih motornih brodova. Isprobavanje propelera je skup hobi i treba od nekoga posuditi propeler za probu, ako se ima od koga. Ako, nije brod baš prespor, radije ne diraj ništa, tj, sna?i se s postoje?im propelerom.

Ja sam, kako ina?e sre?ujem dno broda zbog rupica u ?elkotu, odlu?io potpuno zatvoriti zdenac. Mislim da ?u tako dobiti na brzini pod jedrima, i smanjiti potrošnju pri vožnji motorom. Ipak, brod gura veliku koli?inu mora u samom zdencu te zato mislim da je bolje bez njega. Naravno, ova odluka je pala iz razloga što ja zdenac odavno ne koristim za pogoon motorom, ve? je penta na krmi, gdje se mnogo bolje ?uva i traje, a mnogo manje treba trošiti za njezino održavanje. Tako je prvi cink promijenjen tek nakon 6 i kusur godina, umjesto da mijenjam nekoliko komada svake godine, nema troška za intonak (specijalni za aluminijum) itd.

brule

Kod mene isti motor  i sa ovim propelerom nikad ne vozim preko tre?ine gasa,dovoljno za po bonaci uvatit 4,5- 5 milja.Imam rezervnu propelu koja ima oznaku 8,5x6,5 ,ovu na penti nisam gleda.odlu?io sam kad pro?e ovo ružno vrime stavit Suzukija 6 ,4T jer mi je yamaha pre brza na minimumu za panulanje lignje :icon_biggrin:a bit ?e i manji ra?un za gorivo.

estan

Sasvim ok odluka, s obzirom da kod vas u Šibeniku nema toliko prolaza s vrlo jakim kurerntima kao na Zadarskom podru?ju. Ja se kroz Ždrelac s dvije tone teškom jedrilicom ne bih baš upustio s ?etvorotaktnim jednocilindrašem, iako sam nekada od Splita do Visa, Sveca, Lastova itd, plovio s takvim motorom bez ikakvih problema (radilo se o Mercury 5 ks).

estan

Danas sam kona?no zaplovio s jedrilicom nakon dužeg sre?ivanja, tijekom kojeg je zatvoren zdenac i dno broda vra?eno u originalno stanje. Ugodno sam iznena?em rezultatima. Brod je brži za 1 ?v pri dvije tre?ine gasa, pola ?vora na punom gasu. Krma ništa ne tone kada je na njoj jedna osoba, a minimalno s tri osobe, tako?er s poja?avanjem gasa motora ne ukopava se krma niti pri punom gasu. Jedrilca puno bolje sluša timun, nema virbracija na timunu, a op?enito je puno okretnija pri vožnji motorom. Kako ?e biti na jedra treba tek vidjeti, jer jutrost je bila totalna bonaca, ali vjerujem kako ?e ljepše jedriti, pogotovo sa slabim vjetrom. Ukratko, ako i otvarate zdenac, nikako  odmah iza kabine, ve? jedino na samoj krmi, gdje je dno broda puno manje pod morskom površinom, ali najbolje je bez njega. Moj je o?igledno bio na pogrešnom mjestu i znatno je pogoršavao plovidbene karakteristike jedrilice. Da ne govorim o onom stalnom klokotanju mora u zdencu, sada je plovidba puno tiša i ugodnija. Da sam zano da ?e promjena biti tolika, davno bih zatvorio zdenac.

Damir s

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

estan

U nedjelu je bilo fine tramontanice od nekih desetak ?vorova pa je obavljeno i testiranje na jedra. ?ista krma stabilna 4,5 ?v., mezonave do 5,5 ?v, a oštra orca oko 5 ?v. Sve skupa za otprilike ?vor više nego dok je zdenac ko?io jedrilicu, a u oštroj orci i više, jer val, kad bi zapeo u zdencu, gotovo bi zaustaviko barku. Zato oprezno kad u trupu bužate zdenac, dobro razmisliti šta se dobiva, a šta gubi. Kome je jedrenje najvažnije, bolje je pentu držati na krmenom nosa?u. No ne treba zaboraviti, da su sli?ne razlike u brzini postignute i na motor, u odnosu na razdoblje dok je zdenac bio u trupu.

jazmi

Da, i ja sam ?uo da je zdenac loš za jedrenje ali svejedno ?u ostaviti motor u njemu jer mi je po valovima motor na nosa?u jednako vremena vani koliko i u moru... Super je da je tebi tako dobro ispalo.

Pokazao mi je jedan ?ovjek u lui?ici kako je on zatvorio zdenac oko motora plastikom, pa ?u nešto sli?no i ja napraviti samo vjerojatno s debelom gumom oko pete motora tako da zatvori zdenac prate?i dno broda. Vidjeti ?emo ako ?e to unekoliko pomo?i.

Kad mi motor ne bi toliko izlazio van po valovima svakako bih ga maknuo na zrcalo jer je znatno tiše a dobio bih i još jedno spremište...

estan

Upravo sam to i napravio od zdenca, tj, nisam ga rasturio, ve? sam ga ostavio kao odvojeno spremište za konope i pribor za ?iš?enje (sapuni, deterdženti i sli?no).

neptun

Pozdrav.
Ja se borim sa slicnim problemom.motor je u kokpitu,lepo radi al buka i smrad su problemi.
Al sam to resio,gasove iz one dve rupice na motoru sam odveo kroz krmeno zrcalo,tu sam i onako imao neki otvor koji ne znam cemu sluzi.nista se ne oseca,a za buku sam napravio poklopac u kojem je zvucna izolacija.inace motor je yamaha 8 2t.