vanbrodski motor u kokpitu

Autor pija mali, Srpanj 08, 2013, 07:38:00 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

estan

Sasvim se dobro vidi rješenje. Morao si urezati navoje. Ja sam na Tomosu 10, dok sam ga imao, umjesto njegove cjev?ice od par cm, koja je služila za odvod kontrole mora za rashla?ivanje i naravno nešto ispušnih plinova, jednostavno stavio cijev od metar i nešto sitno i sproveo to sve izvan kokpita. Stvar je funkcionirala odli?no, ali s novim motorom nisam htio raditi nikakve kemije, a i kako sam ve? napisao, brod puno bolje ide bez zdenca, a uz to je i manja potrošnja po pre?enom putu.

neptun

Sigurno da brod bolje jedri kad motor nije u vodi i kad nema otvor na dnu koji kavari strujanje vode.ali moj otvor je skroz nazad,fabricki je napravljen i motor necu micati odatle.posebno sto sad na krmi imam rezervni motor,koji je i motor za pomocni camac u sredini je kormilo,a sa druge srane se silazi u vodu,pa ne bih ga imao ni gde.
Al glavni razlog sto motor ostaje u kokpitu je izlazenje elise van mora na talasima.prosle godine sam dva puta morao da plovim po bas nezgodnom moru i to sa motorom na nosacu ne bi bilo moguce.pomocni motor ima dugu osovinu,probao sam sa njim i ne moze nikako.sad sam kupio daljinske komande,a i trazim tisi 4t motor,pa se nadam da cu se buke resiti.treba na kraju da ispadne kao na slici

estan

Originalni zdenac, sasvim na krmi je ipak sasvim nešto drugo. Tu je gaz broda manji i manje grabi mora i time manje ko?i. Ina?e, 4 t motor isto nije tih u zdencu, ali manje dimi pa to veseli.

neptun

meni se cini da je jednocilindricni 4t bucniji od ove 2t yamahe sa dva cilindra.
ali  dvocilindricni 4t motori su jako tihi.npr.honda ili yamaha 8 ili 9.9 dvocilindricna novije proizvodnje skoro da se ne cuje na malom gasu,jos ako je izolovan dobro, nadam se da ce buka i vibracija biti minimalna.

estan

Samo, valja provjeriti u?e li u zdenac. Ti motori su jako glomazni, pa tamo gdje u?e 2 cilindra 2 t, u?e ?esto samo jednocilindraš ?etverotaktni. Ako može stati, onda je to ok, i mislim da ne bi bili toliko bu?ni, iako pri ve?em gasu nisu ni oni baš tako tihi. Pri niskim okretajima su svakako tiši od dvotaktaša i zvuk je ljepši.

neptun

Da,postoji taj problem.honda ne staje,ali yamaha moze.sad sam na sajmu u beogradu merio sve motore i jedino yamaha i to model do 2015. moze da stane.na ovoj slici koju sam postavio gore je yamaha 8 u istoj jedrilici kao sto je moja,stane i zvucna izolacija i ova instalacija za daljinsku komandu.nisam jos kupio motor ,pa pocinjem sezonu sa starim.
Inace ovi motori sa jednim cilindrom mi ne ulivaju poverenje.tako da ne dolaze u obzir za moj slucaj.ranije mi motor uopste nije bio bitan,ali od skoro sa malom decom cesto plovim motorom,ili samo razvijem genovu.posto tenda mora da bude nad kokpitom skoro stalno.
Voleo bih kad bi taj 4t motor bio pouzdan kao ovaj stari, 2t

estan

Ako je 2t motor još dobar i pouzdan, ne vidim zašto bi ga mijenjao. Ina?e, jednocilindraši nisu tako nepouzdani, koliko su bu?ni i stvaraju vibracije, ne toliko na nosa?u na krmi, koliko u zdencu. Problem je i manje snage, a uz istu snagu, npr 6 ks, manje okretnog momenta nego dvocilindraš s ve?om kubikažom. S obzirom na situaciju koju si opisao i plovidbu s malom djecom, dvocilindraš ti je nužan.

neptun

Da tako i ja mislim ,al ta buka iz 2t mi je prevelika,a jos mi smeta i potrosnja.motor je jos u odlicnom stanju sa el. startom i skroz lepo radi.
ne volim da mi na brodu stoji 50 l benzina,a kad krenem negde na duze obavezno nosim toliko.ako brod odvucem u grcku ja napunim 50 l  to mi obicno potraje citav mesec,al to je bilo do kad nisam imao decu,sad bas cesto plovim motorom.poranim ujutru pa dok je mirno gledam da predjem planiran put.ovaj 2 t je super kad radi sat-dva,ali ako treba ploviti 4-5 sati bas smeta buka.trosi 2-3 l benzina na 5kt brzine.to je malo ispod polovine gasa.4 t bi trosio upola manje,pa bih prepolovio i taj benzin sto vucem.
I ima tu i problem plovidbe na dunavu.od beograda do djerdapske klisure ima 150 km, ako bih se tamo spustio,povratak uz dunav sa 2 t motorom bi bio bas mucan.

jazmi

Iste sam dileme imao i ja. No, u zdencu i dalje stoji yamaha 2t. Svidjela mi se yamaha 9.9 high trust ali ona meni ne stane, a neke druge 4t koje sam gledao troše otprilike isto kao i 2t i ne ?ine mi se zna?ajno tiše. Uglavnom zaklju?io sam da nikad ne bih uštedom u potrošnji goriva nadoknadio po?etno ulaganje u novi motor tako da sam odustao od kupovine.
Ali zbilja jest za izluditi nakon nekoliko sati plovidbe! Ove godine ?u još dodatno izolirati motor i to samu kapu njegovu iznutra s gumenom izolacijom za cijevi, zdenac bolje izolirati, a na otvor ?u uz "spužvu" staviti još i sloj tvr?e, guš?e izolacije. Pa ?emo vidjeti.
Ina?e stari je kupio elektri?ni motor koji ?e njemu zamijeniti tomos4 koji služi sada kao pomo?ni odnosno motor za gumija. Baš me zanima kako ?e barka mrdati s tim elektri?nim.

neptun

Isti problemi.high trust ne valja u ovakvoj situaciji,ima ogroman propeler,pa kako se motor ne dize iz vode za vreme jedrenja,strasno bi usporavao.
Ne znam kolika je vasa jedrilica,ako bas nije preteska,ne treba ht motor.proveri dal staje u zdenac yamaha do 2015.to je ona 197cm2 ove skroz nove su vece.mislim na motor 8 ili 9.9  4t.
Inace i ja postavljam izolaciju,bas me zanima sta cu dobiti.