Novi Postovi

Obavijesti / Re: Karte za zagreba?ki sajam ...
Zadnji post by Friga - Veljača 21, 2023, 02:05:43 POSLIJEPODNE
pearlsea?
Zadnji post by Ursa Major - Veljača 21, 2023, 11:52:51 PRIJEPODNE
Citat: pelig  u Veljača 21, 2023, 10:08:04 PRIJEPODNE
Hreko?
ahaha, ako ne pobijediš, ja ?u ti kupiti kartu...
Zadnji post by pelig - Veljača 21, 2023, 10:08:04 PRIJEPODNE
Hreko?
Obavijesti / Karte za zagreba?ki sajam Naut...
Zadnji post by Eventum - Veljača 20, 2023, 08:58:14 POSLIJEPODNE
Dragi ?lanovi foruma, onaj tko prvi to?no odgovori na dolje navedeno pitanje dobiti ?e dvije karte za sajam Nautika 2023.

Pitanje glasi: Koji ?e biti najskuplji brod izložen na ovogodišnjem sajmu Nautika 2023, vrijedan oko pola milijuna eura?

Mala pomo?, ne radi se o jedrilici  :happy3:
Nautički sajmovi / Jubilarni 30. zagreba?ki sajam...
Zadnji post by Eventum - Veljača 20, 2023, 08:54:42 POSLIJEPODNE
Nakon dvije godine pauze, Nautika se ponovo vra?a u svom punom sjaju na pozornicu doga?anja, donose?i svu ljepotu i inovativnost nauti?ke ponude.

Više o sajmu i doga?anjima na njemu i oko njega možete prona?i u ?lanku na Nautica portalu - https://nautica-portal.com/nautica-portal-com/vijesti/3051-jubilarni-30-zagrebacki-sajam-nautike!
Tehnički savjeti / Re: Mali savjeti
Zadnji post by Strici - Veljača 20, 2023, 08:32:14 POSLIJEPODNE
Ustvari ho?u pokazati nešto za jedrili?are zanimljivo i uvijek aktualno.
Ploviti danima bez struje, kampirati, putovati autom itd, a imati hranu i pi?e hladno, nije više problem za onoga koji ima  QOOL Box.
QOOL Box je pasivna rashladna kutija, što zna?i da radi potpuno bez struje, a zahvaljuju?i visokotehnološkoj izolaciji i inovativnoj tehnologiji hla?enja temperaturnih elemenata, mogu?e je vrijeme hla?enja do 10 dana.
Sami se informirajte po nazivu, a evo i dva linka nabrzinu iako sa ja po njima nisam informirao:
https://www.qool-products.com/kuehlboxen/?gclid=Cj0KCQiArsefBhCbARIsAP98hXQjCRPyFcoBCqN6AYnQgW9x3gw4GfiXGPRueTT3lJsHNRvWI6VGR1UaAhlXEALw_wcB

https://www.qool-products.com/qool-box-l-mit-6-temperature-elements/?gclid=CjwKCAiA0cyfBhBREiwAAtStHBoE8bM5UOR1RpXl1i9iAS0A2XNej-zYzCnXpib0Q9bkpBUIYjn_2RoC6lMQAvD_BwE

Test Boxova: https://www.natureon.de/Kuehlbox-QOOL-Box-M-Kombi

Obiteljske i sportske jedrilice / Re: Hreko
Zadnji post by traktor - Veljača 15, 2023, 10:31:45 PRIJEPODNE
jos par slikica
Obiteljske i sportske jedrilice / Re: Hreko
Zadnji post by traktor - Veljača 15, 2023, 10:22:55 PRIJEPODNE
 Obe?ani utisci malog muje iz Dusseldorfa. Prvi utisak:  njema?ki nivo, organizacija, logistika, parking,  ko da se hi?o vratio iz raja. Od vezivanja konja do skeniranja smartija na ulazu pro?e par minuta. Drugi utisak, u hali dejavu osje?aj braka. Žena ista. U svakom slu?aju ne?u pisati o sajmu kao profi nego po obi?aju malo filozofirati.

Napredak u tehnologiji je evidentan, sve je za kojih 5-15% kvalitetnije i efikasnije. Brodovi su dora?eniji, detalji optimalizirani, prakti?niji. Op?i dojam je svakako pozitivan. Primje?ujem, osim prozora koji su trajna inspiracija inovacijama na istim trupovima u modi je plasti?na kirurgija  na provama. Od ovog M. Jackson nosa  austrijskog Sunbeama do divnih prsato/guzatih prova u koje može lako stati i bra?ni krevet.

Opet i po stoti put postajem svjestan koliko su jake predrasude i koliko desetlje?a treba da ih se postepeno ?ovjek oslobodi. Meni je trebalo masu godina da shvatim  zašto je baš  kosmati i bradati Karl Marx Darwin pronašao dlakavu teoriju da u davnini  nisu bogovi nego majmuni pravili ljude. Oni još danas  imaju stopu, palac, nokat i sl.mjere. Fakat, “Pogriješio sam  par desetinki milimetra” zvu?i grozno u usporedbi s poezijom “Za dlaku san falija”. Isto tako  uvriježena predrasuda da su jasenova?ke nule djelo genocidnih hrvateka, a u stvarnosti je ta matematika iracionalnih brojeva djelo vje?no ugroženih. Imam osje?aj da bi im koža ostala tesna i da im putin da pola rusije.

Koliko god je bila prilika kod medija i brodograditelja promovirati koncept laganog krstaša siromašnog gazom i bogatog stabilitetom, ja sam lunjao sajmom uglavnom vrijeme provode?i uz ‘male i bezna?ajne’ štandove i ljude. Od bivših rije?kih udbaških firmi o?ito mi  više leži  Brodomaterijal od Brodokomerca.

U hali 16 u oko mi je upao jedan finski labud. Glavnom na štandu sam rekao da na žalost ve? imam brod i da nisam potencijalni kupac samo da me pusti unutra da se na forumu uglednog hrvatskog Nautica Portala  mogu producirat di sam sve bija. Jasno, nije me mogao pustiti bez da zna koji brod imam. U tom svijetu isto vrijedi, kaži što voziš znat ?u tko si.  Ja sam mu kratko, uz malo glumljene naïve pokazao kakvog bolesnika imam na vezu u selu. Ne znam koji je efekt to imalo na doti?nog, samo je krišom naslonio bradu na prsa da pridrži vilicu. Hrvatski predstavnik Nautor Swana gospodin Primorac  me je potom uveo u ljepotana od šezdesetak stopa i napravio mi selfi.

Ku?a u Nizozemskoj ?e se po svem sude?i brzo prodati pa praznim sve što je zaostalo. Našao sam ovaj kalup i odljev trupa modela hreka iz 2010. koji su mi  holandski naval arhitekti i ljudi iz brodogradilišta došli napravit u moju  garažu. “ Nije joso ništa izmislija samo su mu u holandskom brodogradilištu napravili kustom brod a on je pošteno platija” :icon_biggrin:
Općenito / Re: Ukrainska mornarica
Zadnji post by pelig - Veljača 14, 2023, 11:39:11 PRIJEPODNE
Ve?ina zapadnih zemalja pomaže Ukrajini  doniraju?i oružje. Ti podatci uglavnom nisu tajni jer od Rusa se to ne može zatajiti, a prema doma?oj javnosti valja biti transparentan. Tako je i Crna Gora nedavno objavila što je sve poslala u Ukrajinu. Sa tog popisa vrlo je zanimljivo da su isporu?ili dosta topovskog streljiva za brodske topove srednjeg kalibra; Npr. 8000 granata kalibra 76mm za brodski top AK-726, pa 8000 granata kalibra 57mm za brodski top  Bofors Mk1 . Kako mi nije poznato da Ukrainska mornarica posjeduje navedene brodske topove, isto je vjerojatno povezano s donacijom plovila iz koje druge mornarice. Ili, što je vjerojatnije da su došli u posjed varijante tih topova prera?enih u protuavionske?
Općenito / Re: Osiguranja za skipere
Zadnji post by hidrotherapy - Veljača 13, 2023, 10:56:26 PRIJEPODNE
Croatia osiguranje je imalo osiguranje od skiperske odgovornosti.
Ne znam da li imaju još u ponudi.