USLAST! Najbolji brodski recepti

Autor Mala od portala, Svibanj 23, 2013, 12:19:05 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mala od portala

Za Levelov gladni trbuš?i?:  ^-^

JUHA OD KAMENA (BOVANA)
(Sa Coolinarike)

1 ve?i bovan (kamen) obrastao algama
koji špari?, lupar, nanar, pedo?a (što je pri ruci)
ako ima, jedna kapula na sitno narezana
petrusimul
karota (ovo dvoje treba prevoditi?)
koja kap maslinovog ulja
voda ili more

Prvo triba izronit jedan lipi gobavi bovan prošaran algama, na kojem ima i koji lupar ili dagnja. Bolje je ako je šupljikav i porozan. Može se dodat i koji špari?. Ako nema nikakvog povr?a, ni ne treba nam. Alge su dovoljne. Juha se kuva u vodi ili moru, ovisno o guštima (ja bih dodala da je samo more ipak preslano, pa ga treba razblažiti obi?nom vodom). Na kraju juhi dodati maslinovog ulja i koje zrno papra, ako ga imate.

?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

level gaga

To @Mala  :hello2: . Znaš li još recept za vlasulje? - interesira me priprema, ma da sam ih jeo i 1.liga su  :icon_thumleft:
Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

level gaga

Evo pronašao sam i ja u Kolinariki neki recept od vlasulja,pa da podijelim sa vama.

Priprema

1
    Operite vlasulje i ostavite ih u vodi preko no?i da se o?iste.
    2
    Potom ih izvadite iz vode i ocijedite, prerežite ih na pola, uvaljajte u brašno i pržite u vru?em ulju.
    3
    Kada su pržene, posolite ih.

Sastojci

Broj osoba:
    4 osobe

1 kg vlasulja
     1 l maslinovog ulja
     200 g brašna
       sol

Jeo sam samo pohovane i bile su odli?ne,ali mislim da je lik koji ih je pripremao rekao da krake reže. Po ovom receptu ispada da se spremaju sa kracima (pipci). Zna li netko iz iskustva ? :wave:

Mala od portala

Evo, i ja našla nešto sli?no:

PRŽENA VLASULJA

„Ubrane“ vlasulje (najbolje su one izva?ene u sije?nju i velja?i) stavimo u posudu s morem preko no?i (a još bolje na jedan dan) da otpuste pijesak i mulj. More promijeniti nekoliko puta. Izvadimo ih iz posude i ostavimo na suhoj krpi još jedno kratko vrijeme da izbace preostali mulj i da se posuše. Kad su posušene, uvaljamo ih u brašno i pržimo u vru?em ulju dok se ne zarumene. Soliti ih nakon prženja.

Negdje sam još pro?itala podatak da su za jelo najbolje posve bijele vlasulje i one manje.

?ovjek mora napraviti ono što ?ovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

more

Sastojci

Broj osoba:
    4 osobe

1 kg vlasulja
     1 l maslinovog ulja
     200 g brašna
       sol

Level, što ova litra ulja nije previše?!

more

Citat: Mala od portala  u Lipanj 04, 2013, 10:09:22 POSLIJEPODNE
Evo, i ja našla nešto sli?no:

PRŽENA VLASULJA

„Ubrane“ vlasulje (najbolje su one izva?ene u sije?nju i velja?i) stavimo u posudu s morem preko no?i (a još bolje na jedan dan) da otpuste pijesak i mulj. More promijeniti nekoliko puta. Izvadimo ih iz posude i ostavimo na suhoj krpi još jedno kratko vrijeme da izbace preostali mulj i da se posuše. Kad su posušene, uvaljamo ih u brašno i pržimo u vru?em ulju dok se ne zarumene. Soliti ih nakon prženja.

Negdje sam još pro?itala podatak da su za jelo najbolje posve bijele vlasulje i one manje.
[/size][/color]

Kojom tehnikom bereš te vlasulje i kako poslije rukuješ s njima obzirom da i jako nadražuju kožu?

level gaga

Ma nemam pojma kopirao sam recept i ja mislim da je previše, ali više ma mu?i spremanje sa pipcima ili bez,evo i @mala je napisala recept malo opširnije,možda nam netko pomogne da ga upotpunimo.

@Mala,jeo sam ih u maju i bile su odli?ne.(ne ove godine)

Mala od portala

More, bojim se da bez rukavica i noži?a ne?e i?i. A i kasnije s njima valja oprezno, opet u rukavicama ili s nekakvim hvataljkama. Osobno ih nikad nisam brala, recept je skinut s neta.
Ako netko ima iskustva u branju vlasulja, pomo?i ?e nam. Isto kao i ovo pitanje Levela - s kracima ili bez njih

A i ovo prženje u maslinovom ulju ?ini mi se ipak pretjerano razbacivanje.   :dontknow:

trifida1

Citat: more  u Svibanj 29, 2013, 11:23:48 POSLIJEPODNE
Koliko samo gube naši marineri što ne prate naš NP. Hvala Trifida na savjetu, ako mi poispadaju krumpiri kao što su mi poispadale kantice piva, tražiti ?u da mi nadoknadiš štetu za stolom na obali.

Prvom prilikom...  :icon_salut: ono,,dobro zavežeš,,navedeno dvaput nije falinka- popusti vre?a  nakon nekog vremena,ali...zamotaš li je u 1m2 ribarske mreže,pa drugi put,,dobro zavežeš,, ,može se slikat i starac i more i ono što je imao,pa nemao...  :angel9: u vre?i ostaje!  :thumbsup:
T

level gaga

Morski krastavci â€" trpovi

Lonely Planet preporu?uje svibanjske morske krastavce iz Šangaja.

Ponekad ih se naziva neprivla?nim imenima poput morski puževi gola?i ili cazzamarini, no neka to ne bude razlog da ne kušate jedan od najpoznatijih afrodizijaka kakvim ih drže u Kini.

?esto ih se koristi u varivima i juhama u kojima okus, njihovom ina?e poprili?no bezli?nom mesu, daju aromati?no bilje i za?ini.

Za iznimno kulinarsko iskustvo probajte morske krastavce s umakom od ikre škampa u restoranu D.......

Osim u Kini, ovo jelo možete pojesti i u Japanu.

Priprema ??? :dontknow:.