USLAST! Najbolji brodski recepti

Autor Mala od portala, Svibanj 23, 2013, 12:19:05 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

more

Da kušam, pa da me "ovlaštena osoba" ulovi da tamanim zašti?eni plod mora!

level gaga

Istra: Brod na moru, a sidro mu je ?i?arija

more

level gaga

more

Dok su pojedine komercijalno važne vrste riba i rakova djelomi?no zašti?ene razdobljima lovostaja, dio je morskih organizama u istar. priobalju zašti?en Zakonom o zaštiti prirode Republike Hrvatske. Od puževa to su puž ba?vaš (Tonna galea) i prugasta poveza?a (Mitra zonata), od školjkaša plemenita periska (Pinna nobilis) i prstac (Lithophaga litophaga), od morskih kornja?a glavata želva (Caretta caretta), potom dobri dupin (Tursiops truncates) i velik broj trpova. Zašti?en je i velik broj ptica koje žive uz morsku obalu: galebovi, ?igre, plijenori, zovoji, burnica (Hydrobates pelagicus) i dr. U teritorijalnim morima Slovenije zašti?en je daleko ve?i broj morskih organizama (uklju?uju?i i sve vrste spužva, puževa gola?a, štrcaljaca, zvjezdana, žiroglavaca i plaštenjaka i dr.).

level gaga

Za sve sam znao ili predpostavljao , ali za trpove i galebove NE. :confused1:

level gaga

Skinuto sa neta :
Koliko su mene u?ili, vlasulje se u našim krajevim vade kacavidom ( šeraf ), i hvataju se za donji kraj . stavjaju se u plasti?ne zatvorene kutije skupa s malo morskog žala bez mora…ne smiju se držati u vodi, ve? se s tim žalom na pari tresu…tek onda se pohaju…kažu da je okus bolji od piletine…nisam probala pa neznam  :dontknow:
Baš i ne vjerujem. :icon_queen:

Strici

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

level gaga

Jesi li brao manje i bijele kako kaže @Mala ? Koliko si ih vremena pustio u soli ? :icon_salut: (zanima nas proces od branja do pohanja)

level gaga