Napokon moja brodica - Leisure 17

Autor booky, Lipanj 26, 2017, 11:41:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

booky

Citat: hidrotherapy  u Lipanj 28, 2017, 07:46:49 POSLIJEPODNE
Nije nikakvo podbadanje, ve? isklju?ivo iskreno ?u?enje.
U Štinjanu ili Valbandonu nema mjesta?
A cuj, ja ni ne trazim stalni vez. Zato sam i kupio brodicu na prikolici. U moru ce biti mjesec-dva preko ljeta, a ostatak vremena parkirana u dvoristu.
U Valbandonu je poduza lista cekanja (valjda kao i drugdje). Drugi problem Valbandonske lucice je sto je preko ulaza u lucicu pjesacki most visine cca 3-4 metra (spustanje jarbola za ulazak i izlazak valjda nije opcija?

Stinjanska nova sportska lucica nije pod upravom pulske luke (nego pod ribolovnim drustvom) pa neznam situaciju (nema javne liste cekanja). Fizicki u lucici ima dosta mjesta (bilo je prosli vikend). Valjda bi trebalo popricati s nekim iz Stinjana (mozda znas nekoga tamo?) Idem opet za vikend dolje pa cu se raspitati.  :icon_salut:

Tiha?

Booky, šaljem ti izraze iskrene zavisti!  :icon_pirat:

Da li tvoja jedrilica ima fiksnu kobilicu?
Koliko je teška skupa s prikolicom?
Bolje je biti bez ga?a na plaži, nego raditi u odijelu...

hidrotherapy

Iskreno, u štinjanskom ribolovnom društvu ne znam nikoga, ali probat ?u ti saznati kontakt osobu.

estan

Ma jedrilica je Leisure 17 MK I 100% i više od toga. ?estitam. :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: Vidiš, ponekad je bolje imati manje novca i tako nabaviš bolji i guštniji brod. Da si kupio neku jahturinu ne bih ti nimalo zavidio, ovako na lijepoj Leisure ipak malo zavidim. Svaka ?ast i uzivaj i nemoj je se lako riješiti. Razmisli pedeset puta prije nego je odlu?iš promjeniti za neki drugi brod. :hello2: :hello2:

Strici

Ono pogled iz ulaza u kabinu na krmu je pljunuta Leisure 17. I po krmi. Ono pod tendom djeluje ve?a, pa sam mislio da je 20-setka, ali nije jer 20 ima savijeniju krmenu razmu.

Dakle to je leisure 17 i onda si kupio odli?an brod, naravno po Estanu i meni .

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

booky

Evo me nekako nakon vikenda koji sam proveo s familijom na moru (oni su vec 10ak dana dolje, a ja jos uvijek na poslu u Zagrebu). Nisam stigao prije pisati, a nekako mi i drago ovako polako (da se ne otkriva sve odjednom). :angel4:
Dragi poznavatelji (redom MMX, Estan i naravno Strici) ja sam naivno mislio da je barku veci problem prepoznati iz ipak nepotpunih fotografija. :nono:
Bez sumnje, ovdje se radi o Cobramold Leisure 17 KK MK I iz 1976. godine (ipak je mladja od mene). Ovo KK je u njemackoj kimmkieler iliti dupla kobilica. Barku jos nisam uzivo sreo, ali prema kumovoj prici i fotografijama u izvrsnom je stanju. :notworthy:
Odabiru jedrilice, moram priznati (da mu, njegovim rjecnikom, malo dignem repicu) uvelike je kumovao Strici.  :wave:
Svojim prikazima obnove rabljenje jedrilice i umjesnosti jedrenja na ovoj ipak maloj barci. Malo ipak volim misliti da je i moje oko arhitekta naslo sklada u njenim klasicnim linijama. Bilo kako bilo, odluka je pala, barka je kupljena.
Kao sto sam vec i rekao pokusat cu ovaj prikaz pisati tako da bude podsjetnik meni u buducnosti, a mozda netko procita nesto sto ce mu koristiti.
Dakle, moj dragi prijatelj/kum kupio je brod u Njemackoj u moje ime. Za one koji neznaju, u Njemackoj se kupoprodajni ugovori izmedju fizickih osoba ne ovjeravaju pa naravno da ga prodavatelj herr Artur i moj kum nisu ovjerili.  :icon_scratch:
Ne budi lijen, nazvao sam lucku kapetaniju Pula a oni naravno da traze da ugovor bude ovjeren kod notara (to bi bio njemacki javni biljeznik). Pisao sam herr Arturu koji se cudi birokraciji nase drage domovine, ali je pristao da ce doci kod notara i ovjeriti svoj potpis (to kad ja dodjem gore).
Osim ovjerenog ugovora kapetanija za upis trazi odjavu barke iz njemackog registra brodova (ima ih raznih) te CE certifikat za barku.
Danas sam mailom dobio odjavu brodice. Sutra cu provjeriti kod kapetanije da li navedeni dokument odgovara njihovim zahtjevima (to predlazem svima da poslije ne bi bilo…). Sto se tice CE certifikata, o tome malo kasnije. Za sve ljubitelje klasicnih brodica evo jos jedne fotografije doticne (to kad su ju moj prijatelj/kum i njegov prijatelj kupili, dovezli doma i onda sve zalili pivom)
:occasion14: :occasion14: :hello2: :hello2:

booky

Kako sad slijedi transport kupljene barke u Pulu, posvetit cu par redova raznim razmisljanjima pa moli eventualne sugestije i komentare.
U kompletu sa Leisure dobio sam i prikolicu (ima odobrenje za voznju samo 25km/h, to valjda od suhog veza do jezera)
Uvidom u dokumentaciju prikolice vidim da ista nije kocena. Ukupna dopustena masa je 750kg. Masa same prikolice je 180kg. Matematika kaze da za Leisure ostaje cca 570kg. Prema tehnickim podacima Leisure je ipak malo teza.  :dontknow: :icon_scratch:
Opcija br. 1 bila mi je da na nasem auto ugradim kuku, u Njemackoj napravim tehnicki (TUV) i osiguranje za prikolicu te dovezem barku doma. Nakon ove matematike sa nosivosti i kilogramima malo se razmisljam. Ako se nadje neki nadobudni njemacki, austrijski ili nedajboze slovenski policajac koji ce provjeravati papire mogao bih se naci u problemu.
Opcija br. 2 mi je bila da u Zagrebu (ili Puli) rentam prikolicu za prijevoz vozila pa moju Leisure sa njenom prikolicom natovarim na istu. To nesto kao ovo:

Opet mi se po glavi vrzmaju propisi koji kazu da vucno vozilo mora bit dvostruko teze od prikljucnog vozila (to bi bila cijela kompozicija: Leisure, trailer, auto prikolica ukupne tezine cca 1100kg). Sve zajedno ne smije biti teze od 3500kg. U ovoj opciji sam u problemu jer auto moje zene (Peugeot 5008) ima jedva 1600kg. :nono:
Opcija br. 3 podrazumijeva da uz auto prikolicu rentam i kombi koji je svojom tezinom adekvatan za vucu takve kompozicije (time rjesavam i problem transporta plasticnog bajbota koji sam dobio uz Leisure, a u prve dvije opcije ga nemam kako dovesti) U ovoj opciji sam u eventualnom prekrsaju zbog kategorije u vozackoj dozvoli (imam B, a valjda bi trebao imati B+E):icon_scratch:
Na kraju ostaje opcija br. 4, a ta je da neko platim da to doveze umjesto mene.  :BangHead:
I sto sad, koju opciju izabrati da ne bude skuplja pita od tepsije ili obrnuto.  :dontknow: :icon_scratch:

hidrotherapy

booky

dmeter

Citat: booky  u Srpanj 03, 2017, 08:40:26 POSLIJEPODNE
Cobramold Leisure 17 KK MK I iz 1976. godine (ipak je mladja od mene).
E da sam ovo imao 1976-1978 niko sretniji od mene i tad dolaze mikropome 80-tih.Sad ?eš vidit kako na brodu uvik fali 1-2 metra.