Napokon moja brodica - Leisure 17

Autor booky, Lipanj 26, 2017, 11:41:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dmeter

Citat: booky  u Lipanj 29, 2017, 12:18:47 PRIJEPODNE

A cuj, ja ni ne trazim stalni vez. Zato sam i kupio brodicu na prikolici. U moru ce biti mjesec-dva preko ljeta, a ostatak vremena parkirana u dvoristu.
nemoj se ljutit,šta ?e ti stalni vez za leisure 17. Betonski blok 1000 kg,ronioc,padobran,malo lanca i konopa i kanta od 10 litara.(namjerno kanta od 10 litara a ne bova i bilo koja vala.kad ideš u zagreb digneš je na prikolicu,kad se vratiš na more opet u more.

more

I kada se vratiš nema više kante! Bolja je "potopljena bovica".

Tiha?

Citat: booky  u Srpanj 03, 2017, 09:03:10 POSLIJEPODNE
Opet mi se po glavi vrzmaju propisi koji kazu da

Da sam na tvom mjestu, poslao bih kamion?i? vu?ne službe da natovari jedrilicu i bajbot. S privatnicima koji prevoze pokvarene automobile za svoj ra?un (a ponekad i za HAK) se možeš poga?ati oko cijene.

Jednom sam (bezuspješno) pokušavao shvatiti propise oko vu?e, razmišljao sam i otvaranju nove teme u ovoj grupi...

Sve ovo bi trebalo biti u skladu s propisima:
- vu?no vozilo
- prikolica
- kuka
- kategorija koju ima voza?

Osim B i B+E kategorije, postoji i varijanta B + kod 96 (za kod 96 se ne polaže teorija i nije obavezna nastava).

Mislim da je u tvojem slu?aju najve?i problem što prikolica nema ko?nice.
Kako se ponaša policija u Njema?koj ne znam, a na stranim forumima je bio dosta popularan ?lanak koji su napisali de?ki koji stoje iza projekta Bente, nakon što im je policija u Italiji privremeno zaplijenila brod i prikolicu, nakon što su ustanovili da voza? nema potrebnu kategoriju.

Bolje je biti bez ga?a na plaži, nego raditi u odijelu...

Strici

To KK i MK može biti u tipu jedrilice samo jedno. U tvom slu?aju je to KK, a zna?i kimkil (dupla kobilica) MK zna?i "mitel" a to je s kobilicom u sredini, kako je kod skoro svih jedrilica uobi?ajeno. Dakle ti imaš Leisure 17 KK,
ono MK zaboravi. Leisure KK se prevozi na prikolici jednostavno i lako, baš zbog dvije kobilice. Ne igraj se s neko?enom prikolicom, svejedno koliko je vu?ni auto težak. Težine i tehni?ke podatke znaš, a neka preure?enja na prikolici stru?na su sigurno preskupa. Leisure 17 KK se može prevoziti na svakom kamionu koji ima dovoljno velik tovarni prostor, jer ona stoji na tri to?ke. Na dvije kobilice i "skegu" ili se to kaže perajica? (ono što nosi kormilo).
Takva prikolica tih godina ne može koštati prakti?no ništa, više košta dva tri sata majstora nego cijela prikolica, naravno mislim samo na ko?enu prikolicu, tvoja je da tako kažem "ranžirna" za po marini.
A što se veli?ine ti?e, svakome po njegovim apetitima. Vidi se u forumu dosta o mojoj Leisure, ima i dosta videofilmova (na You Tubu), što i koliko netko traži od mora, ali i koliko je nau?io da koristi more i jedrilicu.
Ja sam imao veliki Westerly i dva puta malu Leisure. Meni su sve jedrilice bile po volji i ja sam uživao, a da je na 10 metarskoj jedrilici kud i kamo više mjesta, ne treba se spominjati. Da ne pišem sve mogu?e usporedbe, toliko si svatko može pretpostaviti. A Leisure 17 je kako se je prije pisalo ?udo koliko ima unutrašnjeg prostora na tako maloj jedrilici, (mislim da je to i zbog "negativne" palubne linije).
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

booky

Postovani Strici, nisam se ja zabunio oko KK i MK. Kako je Estan lijepo pogodio i napisao radi se o Leisure 17 MK1, sto ovdje ne znaci mitel kiel nego mark 1 iliti prva serija (poslije je bila i druga, koja se jos zvala i SL).

Strici

Ja sam na nekoj slici pak vidio duplu kobilicu
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

booky

Citat: Strici  u Srpanj 05, 2017, 10:30:16 PRIJEPODNE
Ja sam na nekoj slici pak vidio duplu kobilicu
Strici, sve ste dobro vidjeli.  :icon_thumright:
Mozda sam ja kriv jer sam zakomplicirao pa cu pokusati razjasniti. Radi se dakle o:
Leisure 17 KK MK1
KK - znaci da je kimmkieler iliti bilge keel iliti dvije kobilice
MK1 - u ovom slucaju znaci da se radi o prvoj seriji (Mark 1 iz 1976. godine), a ne o mittel kiel
Sad je valjda jasnije.  :angel9:

Strici

Ne da je model s dvije kobilice za jedrenje bolji, mišljenja su razli?ita, ali vjerojatno zericu više jedri u vjetar onaj model s jednom kobilicom. Ali sve je to filozofija, a koji bolje jedri je ustvari koliko jedrili?ar zna i može.
Model s dvije kobilice je po meni osnovni model i karakteristika Leisure 17 KK, a taj model s jednom je za one koji se ne mogu pomiriti da jedrilica ima dvije kobilice.
U svakom slu?aju je KK model miljama prakri?niji od MK (srednja kobilica)

booky

Citat: Strici  u Srpanj 05, 2017, 12:37:53 POSLIJEPODNE
Ne da je model s dvije kobilice za jedrenje bolji, mišljenja su razli?ita, ali vjerojatno zericu više jedri u vjetar onaj model s jednom kobilicom. Ali sve je to filozofija, a koji bolje jedri je ustvari koliko jedrili?ar zna i može.
Model s dvije kobilice je po meni osnovni model i karakteristika Leisure 17 KK, a taj model s jednom je za one koji se ne mogu pomiriti da jedrilica ima dvije kobilice.
U svakom slu?aju je KK model miljama prakri?niji od MK (srednja kobilica)
Sve sam ja vec procitao u Vasim bivsim postovima i prema tome odlucio. (Bilo je za birati i sa jednom kobilicom).
A koliko ovja jedrilicar zna i moze tek cemo vidjeti  :icon_salut:

Strici