Napokon moja brodica - Leisure 17

Autor booky, Lipanj 26, 2017, 11:41:08 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Nešto sam upitan, pa da posebno ne pišem odgovor, jer sam još uvijek kivan, ju?er napisah ovdje poduži tekst kojeg jednostavno nema. A ono što se ne može pro?itati, a bilo je napisano dosada najpametnije  :laughing7:  (jer to samo ja kažem i niko suprotno nemože pore?i :laughing7: )
Zato sam opet puno napisao, ono što sam upitan ?e u toj pisanciji biti obuhva?eno, ali to sve da ovdje ne spamam tamo u "moje brodice", tam morem kak ho?em, a kaj mi neko more. :blob7:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Jedrilica je prekrasna, baš mi se svi?a kako je piturana i sa one dvije crvene rige na boku. Što se preijevoza ti?e, ja ne bih morao paziti na kategoriju, jer imam sve mogu?e, plus kod 95, ali bi sa iznajmljenim kombijem ipak morao paziti na ukupnu težinu, ukoliko taj kombi nema ugra?eni tahograf. Naime, ukoliko masa vozila ili skupa vozila prelazi 3,5 t, upotreba tahografa je obavezna. Zato, kako je ve? re?eno, najbolje vu?na služba i prst u uho.

booky

Postovani svi,
nakon dugog vremena nastavljam sa pricom. Vecina ovog vremena prosla je u poslu (zavrsavanje prije godisnjeg).
Leisure je uredno cekala u Njemackoj. Poslije dosta peripetija oko prijevoza (da li da vozim sam, da li da vozi netko iz Pule, iz Zagreba i svastanesto) angazirao sam prijevoznika iz Zagreba koji je jedrilicu uredno dovezao iz Njemacke do Pule. Decki su bili super. Cim su stigli u (srijedu) lijepo sam ih zamolio i sa prikolice smo ju odmah pustili u more (na bovu). Sa njima su stigli i svi papiri. Ugovor i ispisni list iz stranog registra morao sam dati prevesti kod sudskog tumaca u Puli. To je bilo gotovo u cetrvrtak popodne. U petak ujutro bio sam na Kapetaniji i predao papire za upis (u originalu). Nisam imao trazeni CE certifikat, ali mi je gospodja odlucila priznati original potvrdu proizvodjaca, koju sam dobio sa barkom  :hello2:. Sa registracijskom oznakom spreman sam za plovidbu. Tehnicki pregled barke dogovoren je za srijedu (koliko sam ja shvatio vise je pregled da barka ima svu potrebnu opremu).
Samo izdavanje dozvole potrajat ce mjesec-dva kako su mi rekli. Dobio sam registracijsku oznaku i potvrdu da sam prijavio barku. Rekli su da s time mogu ploviti i da me kapetanija nece zezati (ali da se drzim unutar podrucja lucke kapetanije Pula)
Kako sam i rekao pokusat cu sumirati sve troskove oko nabavke moje (nase :love3: ) prve barke:
1. Barka Cobramold Leisure 18 Kimkieler (dvije kobilice) 1976. godiste (sa trailerom, Honda vanbrodskim motorom, bajbotom i puno opreme), konacno placena cijena 1.600,00 EUR
2. Ovjera potpisa na ugovoru kod njemackog notara 30,00 EUR
3. Odjava iz njemackog registra (u ovom slucaju Bodenskog jezera) 15,00 EUR
4. Prijevoz Bodensko jezero-Pula (sa pustanjem u more) 800,00 EUR
5. Prijevod kupoprodajnog ugovora i ispisnice iz registra kod sudskog tumaca cca 470,00kn cca 65,00EUR
6. Troskovi registracije u luckoj kapetaniji (100kn tehnicki pregled, 20kn dozvola, 35kn biljezi) cca 155kn cca 20 EUR
Sveukupno cca 2.530 EUR  :laughing7:
Kroz zadnje vrijeme, koliko sam ja trazio svoju barku, za te novce nisam uspio pronaci nesto kod nas.
Na kraju krajeva ja sam vrlo zadovoljan kupovinom.  :blob7: :occasion14:
Slike sa mora slijede.

Damir s

Glavno je da si ti zadovoljan :sunny: a sada punim jedrima i naprijed i uzivaj :thumbsup:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Strici

Bravo Boki. Drago mi je da si relativno lako došao do potrebnih papira. A sada jedri i uživaj, nemoj se obazirati na eventualne primjedbe o brzinama i svojstvima Leisure. Ti si u posjedu jedne legende od jedrilice, a jedrit ?e onako kako ?eš kormilariti i trimati jedra, a vidjeti ?eš koliko jedrili?ara ?e ti mahati i prije nego im ti po?neš mahati. Upravo Leisure 17 je u dragom sje?anju mnogih jedrili?ara, ?esto njihova prva jedrilica. I nemoj nikada biti optere?en veli?inom; da se malo našalim, stvar je u tehnici i znanju, (da dalje ne uspore?ujem). Ali još samo jedno: ne daj da jedra trepere,  optici tako lijepe jedrilice to nikako ne paše, ali kad jedra dobro nose, biti ?eš bar zericu brži, a ako trepere, to je znak da jedrili?ar ne zna, ne?u re?i da je lijen, jer pravi jedrili?ar nikad nije lijen.

A sada si ti na redu sa slikama lijepe Leisure 17
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

:occasion14: :occasion14: :occasion14: :hello2: :hello2:Svaka ?ast. Za malo novca i truda imaš vrhunsku jedrilicu, kako Štrici kaže legendu od broda.  Da si kupio ovdje nešto, za te pare bi dobio uglavnom ruinu. Iako barke baš ne idu, ljudi svejedno drže cijenu, makar prodavali istu po pet i više godina.

booky

Brodica je vani za ovu sezonu.  :crybaby2: Što ?u kad živimo u Zagrebu. Leisure je bila vezana na bovi, a ne bih ju tako ostavljao bez nadzora (ako dodjemo još za koji vikend). Nudio mi se vez u Puli ali sam nekako zaklju?io da mi je bolje da prezimi u dvorištu.

booky

Sa brodicom sam dobio i plasti?ni (nepromo?ivi - nije od platna) sprayhood. Prilikom raspremanja i ?iš?enja sam ga montirao za slikanje. Ima dodatno još i bo?ne stranice koje do?u na bo?nu ogradu skroz do krme, ali kako sam ogradu ve? prije demontirao bo?nih stranica sprayhooda nema na fotkama.

Damir s

Sada kada je vani po malo urediti  je za sljedece ljeto imas dosta vremena da to napravis i kvalitetno. :thumbsup: :icon_salut:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ?ete dobro sje?anje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbje?i kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

booky

Evo i video mog prvog jedrenja. Jedrenje je samo genovom jer napominjem da nikad prije nisam niti bio na jedrilici, a kamoli jedrio. Za po?etak mi se tako ?inilo lakše.  :icon_salut: :icon_salut:

https://youtu.be/MbrpmQRpJZk

Neznam zašto ne?e embedati video?