Ratne mornarice drugih zemalja

Autor pelig, Svibanj 15, 2020, 11:49:57 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Neki dan sam ?itao da su Turci našli "plutaju?u" minu, ali kako ne volim kad ?itam "amatersko" piskaranje nazovi novinara to i ovdje sam napisati, to dosad nisam  spominjao, pa nakon što su o mini napisali i "kompetentnije" novine, ali i sami Rusi, stavljam sliku te mine koju su pronašli Turci.
Mala najobi?nija primitivna galvanska mima, jednako podmukla i opasna kao sve sofisticiranije  mine.

Ina?e ta mina kako je prvotno napisano nije plutaju?a, nego je plutaju?a jer se je otkinta sa sidrenog ?elik ?ela, pa je zato plutala. To je sidreno galvana udarna mina, a ja se  ?udim da se je "otkva?ila" sa sidrenog ?elik ?ela, jer one da bi plutale moraju se razminirati minolovkama koje režu ?elik ?elo mehani?kim noževima, ili eksplozivnim reza?ima.
Kako se na slici baš i ne vidi, evo malo pobliže kako jedna takva izgleda:

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

pelig

Nešto o ?emu smo na ovoj temi ve? debatirali, kako se treba navu?i neprijateljsku flotu, se po?elo ostvarivati; Sve vijesti javljaju o uništenju ruske krstarice Moskva. To si Rusi nikako nisu smijeli dopustiti. Ostali su bez ponosa svoje flote. Sada se tek ne?e usuditi prilaziti obali!

fti?ek

Ovaj put su morti Ukrainci izvle?ili velki zgoditek, bingo !!
Prekoju?era su javili da su sa protivbrodskim raketam sa kopna strefili rusku raketnu krstaricu klase Slava "Moskvu" !
Admiralski brod i najvejši brod u crnomorskoj floti.
Sada i indirektna potvrda od ruske strane, naravno ne mereju priznati da su ih Ukrainci strefili neg same veliju da je na "Moskvi" došlo do eksplozije municije i da je izbil požar pak su evakuirali celu posadu.
Poslen su objavili da su stabilizirali požar i da buju pokušali vle?iti "Moskvu" do luke .
Zna?i da ak i nije potonula dosta je to grdo ak je cela posada evakuirana i ak ?e pokušati vle?iti je do luke.
Prve ovo nije neki transportni brodek neg najvejša i najmo?nejša krstarica u toj floti.
Ali ni manje važne ni to što su pogodili ili u svakem slu?aju je onesposoblena "Moskva"

fti?ek

dopuna, javla TASS:
"Moskva" prešla v podmornice i se legla na dne ?rnega morja

fti?ek

Zgledi da je i zapovednik ošel s brodem i ni jedini.
Dobro, rusi veliju da je bil nutrešnji požar pak je bubnula municija, pak se brod napunil mora dok su ga vle?ili v Sevastopol.
Kak je da je, kad se to zgodilo (v uru po polno?i) cela grupa je bia na 30 milja od obale , nakon "nesretneg slu?aja" su se udaljili na još 20 milja dalše.
To je ono o ?emu sam govoril, danes ak su dva ravnopravna igre?a, igreju rakete, rusi su mislili da ukrajinski neptuni nisu još operativni, a o?igledno jesu, s obalnim pokretnim lanserima zgleda da su oštetili jednu fregatu pri ovoga

Strici

"Sudbina kao i oklopnog krstaša "HOOD", a tek je napravljen veliki remont sa modernizacijom."

Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

A ja sam govoril da kad bi bar imali stare HARPOONE na kamionskim lanserima mogli bi odgovotiti onim na brodovima. Kad ono ono vlastitim raketlinima.

Strici

Ali ameri?ki razara? netrebaš ni pogoditi. U Njujorku se jedan potopio sam od sebe. :laughing7:

fti?ek

Ovde se govori o ratnem brodu v zoni ratnih delovania, tak da bilo da su ga strefili Ukrainci bilo da se samoranil ni dobre.
A pojavluju se i prva svedošanstva, zglede da su ga dva neptun?eka ipak bocnula.
A i slike od jutra poslen, ne bi se reklo da je svo to velko more i valovi.

A na smotri v Sevastoplu ni bilo baš puno posade, kak ceniju bilo je morti 100 do 150 a cela posada je prek 500.

fti?ek

Zgledi da su ovaj put Ukrainci strefili i poslali v dubine dva ruska patrolno desantne ?amcov, onih kaj zglediju kak oni švedski, a morti su ih jedni kupili od drugih.

https://youtu.be/jLwaa04s5NA