Moje brodice

Autor Strici, Veljača 08, 2009, 06:44:15 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Bobi

sasa

Bravo Strici!
Ona di razbija val, ko prava brodina, a i one s mirinjim ugo?ajem su dobre.
Ajde još malo slika, pravi gušt ih je gledati, nek i drugi stave slike sa svojih jedrilica i putovanja za nas koji nemamo priliku ploviti.
Strici kakav vam je ovo simbol na glavnom jedru, ima neko zna?enje, simbolizira nešto ili je tu tek tako, za ukras, pozdrav suncu?
Vidim da je i oprema uvijek na dohvat ruke, dalekozor, stanice, gbs, oprema ko na prekooceanskom brodu. :laugh:

vragec32

Citat: Strici  u Ožujak 18, 2009, 10:45:54 PRIJEPODNE
Ipak nemojte tako blizu
... ako nemate kratku dvostruku kobilicu?
Je li ti Mala Mare, još dok je bila bez svjetla?

ogi01

Strizi, vidim da imaš malu ru?nu VHF stanicu - bijelu. Bez obzira na boju, koliki je domet takvog ure?aja? Na sajmu su mi rekli max. 1,5 nM. To mi se ?ini malo premalo. Valjda ho?e prodati stacionarnu za duplo više para, onu od 25W i sa antenom na vrhu jarbola. No meni se ne da piliti (Hauptschott) iliti jedini veliki komad mahagoni-šperplo?e u brodu. Baš ga je ljepo vidjeti u jednom komadu bez "aplikacija".

Strici

Nema veze ima li broda ili nema. I ja koji sam to uslikao i bio tamo pa ih rado gledam. Nije mala mare, ali Smokvica, isto mala. A tu di ovo pišem ?e onda sutra biti sli?nih slika.  ;)
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Onaj simbol na jedru je logo jedrilica Leisure. (vidi preko Googla ) To imaju sve na jedru, ( uz broj, ali kako koja).
Mala radio stanica je slabije izvedbe. Ima ih do 5 Wata. Neznam to?no koliko su moje (imam ih dvije), ali nije više od 2 W  mislim. Koliko ima dometa, ako je ?isto, 2 milje, ili mo?da malo više. Vidjet ?u na kartu, jer znam odkuda sam pri?ao sa suprugom pa napisat. Ali sam imao adapter koji sam našarafio umjesto antene na stanici i radio sa jarbolnom. Onda je nekoliko puta više. Lukavo rješenje umjesto kupovati veliku stanicu. No to mi je sve sada sporedno, mobitel je zamijenio mnoge  stanice. Eto ja koji puta malo slušam ili javim ako je ne?ega neobi?noga na moru, pa rado ?ujem obavjest za pomorce itd.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

ogi01

Da, mislim da mobitel ne mijenja radio-stanicu. Zna?i ipak da nabavim ja?u stacionarnu sa jarbolskom antenom.

Strici

Ne treba. Ru?nu od 5/1 Wat, koja se može spojiti na jarbolnu antenu. To je za me?u otocima dovoljno.
Evo par slika za "guštere"

1.07.2014 Vidim da nema slika, a neki posje?uju još uvjek moju stranicu. Kad budem imao vremena, ali i kad na?em iste slike, ili bar zamjenske postavit ?u ih. Ako ne sada, ono kad se vratim tamo gdje živim hladniji dio godine :angel4:

T R A M O N T A N A

Vi ipak ne tako blizu. Ali da bih mogao slikati morao sam.  ;D

vid

Vjerovatno je to teren koji poznaješ do svakog kamika,jer ja bi ovakvu puntu izbjegavao u širokom luku.  ;D

Bobi