I S P U Š N I V E N T I L ali za dušu

Autor Strici, Ožujak 30, 2012, 08:41:42 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Strici

Vidim da se ?esto skre?e sa tema, naj?eš?e da bi se ispuhala gor?ina zbog ne?ega šta je manje ili više povezano sa nekim topi?em. ?esto je to i politi?ke prirode. Tada bude i reakcija o ne politizirati. No i ljubitelji mora, i prirode ovdje jedrili?ari ponajviše nisu nojevi pa zabijaju glavu u pijesak, pogotovo jer razne, odluke, zakoni, ?injenja i zbivanja direktno ili indirektno uti?u na sve, tako i na naše aktivnosti. Zato mora biti mjesta ovdje na forumu, da se nebi lutalo po drugim forumima (gdje takvih rubrika ima), bar kad je povezano sa nekom otvorenom temom.
Eto mene smetaju danas otvorene teme na stranom jeziku, engleskom konkretno, otvoreno od nekog iz Koreje. Meni i ne pada na pamet to ?itati, jer ovdje na ovom forumu mene to provocira. Tekst je možda koristan našem usmjerenju, i mene se sigurno ne ti?e, ali kažem smeta. A da taj razumije naški, bilo na koji na?in pokazuje da se na forum i javio. Pa ako ima bar malo poštovanja prema našem forumu neka bar proba i na "slomljenom" hrvatskom jeziku navesati opravdavaju?i razlog daljnjeg pisanja na engleskim.
Nisam protivnik engleskog. Dapa?e, svi?a mi se. Za mene je ljepši i bolji jezik nego ovaj kojim se ovdje gdje živim služim.
Jer ako se ovako nastavi uskoro ne?ete trebati vašu djecu u?iti materinjum jeziku.
Pa budite bar malo više rodoljubi, koliko god da možda i nemate momentalno velikog razloga to biti. Nedajte da vas baš toliko voze "žedne preko vode", makar bila i slana.
?eka nas i usmjeravanje odnosno još više vo?enje EU-a. Uzmite si primjer Poljske. Budite bar pola ponosni na svoje kao što su oni.
ps.
Ipak sam pogledao šta taj kinez o?e. Mislim da bi moderatori trebali odmah reagirati i sve reklamiranje na taj na?in izbrisati (smajo onaj koji ?eše bradu)
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

stibra

Mislim da ne razlikuješ ljude od spam robota koji zaga?uju forume kao danas u ovom primjeru :(

willy

Je, u zadnje vrijeme to nije prvi koji se reklamira.Jedan se ?ak potrudio prevesti svoj oglas na hrvatski(preko googla,ali ipak je).
I ja mislim da bi to trebalo odmah maknut,ili neka plate oglašavanje guo99

Ana

ima tih koji stoje ve? danima na forumu, mislim da jedan stoji ve? 10 dana a nitko ga ne briše... ako admini nemaju vremena, možda ima netko na forumu tko bi brisao takve apmove (tu umetni smajli?a koji sliježe ramenima)
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Strici

(smajo, onaj koji se smije)
Dobro misliš stibra. Ne vidim nikakve robote, samo neke cipele, sportpatike i ne izgledaju loše. Možda bi ?ak bile dobre jedrili?arima po no?i jer neke i reflektiraju. Da nisu tako daleke možda bi ih i kupio.(smajo, onaj koji se smije)
Naravno da se takvi i sli?ni postovi trebaju pobrisati. Zato moderatori na rješavanje takvih problema. 
A ja najprije nisam ni gledao šta piše, nego na strano pismo gledao od kuda je, jer sve strano od stranaca nevolim kad mi se na ovom forumu servira na stranom jeziku.
A pošto ja ograni?eno pratim rubrike, te koje su ovdje danima i nisam vidio.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

estan

Pitanje jezika i jest stvar samopoštovanja. Može sve ovako ili onako, ali ako je forum u ovoj zemlji treba da bude na jeziku te zemlje. Na volim nikakvu diskriminaciju pa ni diskriminaciju onih koji ne poznaju engleski jezik, a upotreba istog na na?in, kao svi ga razumiju, je upravo takva diskriminacija. Sve više razli?itih izraza iz engleskog ulazi u svakodnevni govor, a moja majka od 76 g, ili moja punica od 72 ih ne može razumjeti, jer je svojedobno u školi u?ila Ruski, odnosno Talijanski. Neki su u?ili Francuski, a tek u zadnjih tridesetak godina, uglavno svi u?e Engleski, ali ga svi ne nau?e. Pravit se važan s obrazovanoš?u, može svatko za sebe i namam ništa protiv, ali na tu?i ra?un, e tu imam protiv. Ipak, da me se krivo ne razumije, nisam za uvo?enje nikakvih jezi?nih policija, ve? više apeliram na svijest ljudi, da poštuju i koriste svoje.

Strici

:callme:Tako je, Estane. Kad se ide na neki strani forum onda se ide i na tom jeziku. Ako nemožeš, neznaš, sna?i se i obra?aj se tamo ljudima kako oni govore, ili se ne obra?aj. Iako se po?elo sve na engleskom. Ma ko ih šljivi, orobili ekonomski ili vojno cijeli svijet i nemožeü im se oduprti, ali ne?e oni njance doživjeti da ih ja sve razumijem. I kad razumijem, ja namjerno ne?u potpuno. Ajde oti?i u inglešku ili ameriku paš ostat gladan na svom jeziku. Neznaju ništa od jezika. A mi da u?imo njihov. jilp8
Iako mi se stvarno engleski svi?a; ali mi je francuski još ljepši. Ma nedajte da nam se name?e bar kod nas strani jezik, nebudete li ve? jednom po?eli to shva?ati, netrebate djecu uop?e u?iti svom jeziku. O globalizaciji ste svi ?uli. Ali nemate pojma koliko nas vodaju, gore nego pase na uzici. Imajte malo više ponosa, koliko god da ga možda i nebi trebali imati, ali budite svoj na svome i nemojte misliti da su oni bolji. I njihovo g.... smrdi  ako se ne lufta.
Francuzi su jedan veliki narod. I ponosan. Ni Poljaci nisu bez ponosa. Njemci i Austrijanci  su ponos izgubili u dva izgubljena rata. Ali ipak drže do svoga, iako se i ovdje probija engleski. Mi samo lupamo o ponosu, ali za koricu brzo skidamo ga?e. Pogledajt Slovence. Mali jesu, sva?alice isto, ali drže do svoga, bili ili nebili u pravu. No to kakvi su oni je karakteristika svakog malog naroda, druk?ije nebi ni obstali. anim37

estan

Ja ?u oti?i na forum koji je ve? u startu na engleskom. Ako je na finskom, tada se ne?u ni uklju?ivati na njega, niti maltretiriati Fince s enleskim, ma koliko me neka tema zanimala.

vivakompa1

Simpati?na tema...budu?i da sam poliglota (poli kega???), idem na razne forume...ali nizozemski, iliti dutch mi je bio prili?no stran...a na zeilerforumu sam našao spiku o barkama kao što je moja...pa sam se sa google translateom snašao tako što mi on na onom svom indijanskom prijevodu prevede smisao, nešto skop?am i sam preko njema?kog i engleskog...ali smijeh je nastao kada sam ja napisao na njihov forum poruku, naravno na nizozemskom, onom iz google translate verzije...Doduše, još mi nitko ništa od njih nije odgovorio, tema je stara nekoliko godina i nitko na nju od njih nije ve? duže vrijeme pisao...nadam se da ih nisam uvrijedio sa google translate verzijom njihovog materinjeg jezika. Ipak vozim holandsku barku pa se nadam da ?e znati to prepoznati...

estan

Bi?e najprije da su ti ljudi prestali pisati na tom forumu u tih nekoliko godina, ili ko zna gdje su. Možda im je tvoj nizozemski smiješan, ali ne vjerujem da ?e se naljutiti, baš kao što se mi ovjdije sigurno ne bi naljutili na nekog Kineza koji bi se potrudio da s nama komunicira na hrvatskom.